bilboard_900x200

Znane Postacie w Śnieżnej Oprawie

Autor: | Dodano: wtorek, 08 Luty, 2011


W sobotę 5 lutego w miejscowości Głobikowa odbyła się VI edycja imprezy „Znane Postacie w Śnieżnej Oprawie”, której głównym celem jest integracja społeczna oraz promowanie aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu.

Kolejny raz przy Zespole Szkół w Głobikowej, zebrali się pasjonaci sztuki oraz aktywnego wypoczynku na śniegu. Ze względu, na fakt, iż w tym roku zima nie rozpieszcza miłośników śnieżnych zabaw zmieniono nieco konwencję rozgrywanego konkursu. Młodzież wraz z opiekunami z grup sołeckich mieli w tym roku za zadanie przedstawić portrety znanych postaci z życia publicznego w technice dowolnej. Jednak, żeby tradycji uczynić zadość organizatorzy postanowili przedstawić cztery rzeźby osób ze świata polityki, których wykonaniem zajęli się wykwalifikowani artyści. Śnieżne figury przedstawiały Panią Poseł Renatę Butryn, Panią Wojewodzinę Małgorzatę Chomycz oraz Panów Posłów Jana Burego oraz Jana Warzechy.

Podczas trwania konkursu na zgromadzonych czekało wiele atrakcji. Do największych z nich należał kulig do leśniczówki na Berdechu, podczas którego najmłodsi licznie uczestniczyli w grach i zabawach odbywających się na świeżym powietrzu prowadzonych przez sympatycznego bałwanka oraz psotnego diabełka. Dla osób zainteresowanych sztuką, a zwłaszcza fotografią czekała niespodzianka w postaci prezentacji zdjęć autorstwa Dariusza Tyrpina, których motywem przewodnim było ukazanie poprzednich edycji imprezy „Znane Postacie w Śnieżnej Oprawie”.

Po blisko 3 godzinach wytężonej pracy doszło do rozstrzygnięcia:
I miejsce sołectwo Brzeźnica i podobizna Jana Halwy,
II miejsce sołectwo Zawada i podobizna lekarza Jacka Fidzińskiego,
III miejsce sołectwa Pustków -Osiedle podobizna poseł Krystyny Skowrońskiej
III miejsce sołectwo Paszczyna i podobizna Zbigniewa Stachnika
wyróżnienie sołectwo Pustków i podobizna radnej Agnieszki Gurgi.

Jednak tak naprawdę zwycięzcami byli wszyscy, którzy wzięli udział we wspólnej zabawie, ponieważ w miłej atmosferze spędzili aktywnie czas na świeżym powietrzu w to sobotnie popołudnie.Źródło: Gmina Dębica

Komentarze Facebook
Podziel się na:
  • Facebook
  • Śledzik
  • email
  • Gadu-Gadu Live
  • Twitter
  • Drukuj
  • PDF

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.