bilboard_900x200

XV Festyn Dębica-Dębicy zakończony

Autor: | Dodano: poniedziałek, 29 Sierpień, 2011


XV Festyn Dębica-Dębicy zakończony
Stowarzyszenie „Radość” zwycięzcą akcji charytatywnej


Dębica, 27 sierpnia 2011 roku – Zespół Myslovitz, Vavamuffin oraz miasteczko bezpieczeństwa z symulatorami wypadków, to najważniejsze atrakcje piętnastego Festynu Dębica-Dębicy, zorganizowanego przez Firmę Oponiarską Dębica S.A. oraz Goodyear Dunlop Tires Polska. Po raz kolejny zgromadził on dziesiątki tysięcy mieszkańców Dębicy i Podkarpacia.

Nareszcie znalazł się w Dębicy ktoś kto nie jest oderwany od rzeczywistości i potrafił zaprosić zespół taki jak Vavamuffin, który niejako z góry gwarantował udaną zabawę. Dziękujemy organizatorom za to, że nie zaprosili zespołów znanych z tego, że są znane. Obawiamy się, że Dębiczanie (i Dębiczanin także) mogliby nie zdzierżyć „gwiazd” typu Varius Manx czy Kombii.

Goście zgromadzeni na dębickim rynku oraz stadionie miejskim nie tylko świetnie bawili się, ale także mieli okazję uczyć się bezpieczeństwa oraz doświadczyć wypadków samochodowych w specjalnych symulatorach. Podsumowano także akcję charytatywną Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. i Goodyeara, które przekazały dotacje czterem dębickim instytucjom społecznym.






Już o godzinie 10.00 wielu gości przyszło na dębicki rynek, żeby wziąć udział w przedpołudniowych atrakcjach Festynu. Każdy chętny mógł doświadczyć wrażeń w specjalnych symulatorach – dachowania pojazdu, zderzenia, a także sprawdzić jak alkohol oraz warunki zewnętrzne wpływają na szybkość reakcji. Dużym powodzeniem cieszyło się specjalnie przygotowane na tą okazję miasteczko ruchu drogowego z prawdziwą sygnalizacją świetlną, znakami i skrzyżowaniami, w którym młodzi rowerzyści – pod fachowym okiem policjantów z komendy miejskiej w Dębicy – mogli wykazać się swoimi umiejętnościami. Nie zabrakło również edukacyjnych konkursów o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Atmosferę świetnie podgrzewał prowadzący imprezę, znany już dębiczanom, niezawodny Marek Rusinek.

kliknij w miniaturę zdjęcia aby powiększć

O godzinie 18.00, na stadionie miejskim Dębicy, nadeszła pora na występy gwiazd. Najpierw Vavamuffin udowodnił, że zalicza się do czołówki polskich zespołów muzyki reggae. Ich melodyjne, przebojowe granie porwało do zabawy nie tylko młodzież. A potem przyszedł czas na Myslovitz. Świetna atmosfera, profesjonalizm i niezapomniane piosenki – tak można określić show, jakie dał zespół tego wieczoru. Myslovitz zagrał wszystkie najbardziej znane przeboje oraz utwory z ich najnowszej płyty, które spotkały się z gorącym przyjęciem publiczności. Wieczór zakończył efektowny pokaz sztucznych ogni.


„Staramy się, aby każdy Festyn Dębica-Dębicy był wyjątkowy i dostarczał naszym gościom nowych wrażeń. Szczególnie zależało nam na połączeniu dobrej zabawy z edukacją i promocją bezpieczeństwa. Cieszę się, że reakcja na ten pomysł była bardzo dobra, o czym świadczy doskonała frekwencja podczas tegorocznego Festynu. Już dziś serdecznie zapraszam wszystkich na kolejną Dębica-Dębicy” – powiedziała Marta Konopacka, Dyrektor ds. Komunikacji Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.

Tradycją Festynu Dębica-Dębicy jest zwrócenie uwagi na pomoc osobom potrzebującym. Po raz kolejny tuż pod sceną powstał specjalny sektor dla osób niepełnosprawnych, które mogły dzięki temu w pełni podziwiać występy gwiazd.


Ważnym punktem Festynu było podsumowanie akcji charytatywnej, którego dokonał Stanisław Cieszkowski, członek zarządu Firmy Oponiarskiej Dębica S.A, w towarzystwie przedstawicieli instytucji społecznych. Ogłoszono ranking uczestników konkursu, w którym każda z instytucji miała zadanie przygotować kilka propozycji plakatów propagujących bezpieczeństwo na drodze. Specjalna Komisja, złożona z przedstawicieli Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. (Prezes Zarządu Jacek Pryczek, Dyrektor ds. Komunikacji Marta Konopacka), Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury (Dyrektor Ryszard Kucab) oraz Policji w Dębicy (Komendant Andrzej Świder), wybrała cztery najlepsze plakaty, tj. po jednym plakacie nadesłanym przez każdą instytucję:

I miejsce zajęło – Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Radość”, które otrzymało dotację w wysokości 15 tys. PLN
II miejsce zajęło – Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym – Integracyjne Koło Młodzieży Niepełnosprawnej „I CAN”, które otrzymało dotację w wysokości 12 tys. PLN
III miejsce zajęła – Świetlica Opiekuńczo – Wychowawcza „Nazaret” przy Parafii Św. Jadwigi w Dębicy, która otrzymała dotację w wysokości 9 tys. PLN
IV miejsce zajął – Dom Dziecka „Hanka”, który otrzymał dotację w wysokości 7 tys. PLN.

Wszystkie plakaty można było oglądać w Galerii MOK w Dębicy.

Komentarze Facebook
Podziel się na:
  • Facebook
  • Śledzik
  • email
  • Gadu-Gadu Live
  • Twitter
  • Drukuj
  • PDF

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.