bilboard_900x200

Wybieramy oprogramowanie dla sklepu internetowego: Magento

Autor: | Dodano: czwartek, 13 Styczeń, 2011

Magento to nowoczesna platforma handlu elektronicznego, posiadająca wiele innowacyjnych rozwiązań. Autorem projektu jest amerykańska firma Varien, która zajmuje się wdrożeniami oprogramowań głównie z zakresu e-commerce oraz doradztwem w tej dziedzinie. Produkt sam w sobie jest darmowy, jednak jego instalacja ze względu na dużą funkcjonalność to kosztowny proces. Najprostsze skórki do sklepu są bardzo drogie, a nie każdy poradzi sobie nawet ze zwykłą instalacją sklepu Magento. Dlatego też najwygodniej skorzystać ze specjalistycznej firmy. Także na rynku polskim istnieją agencje, które oferują nam Magento wdrożenia. Polscy programiści dostosowują Magento do polskich realiów.

Szablony Magento są zdecydowanie bardziej złożone w porównaniu do innych darmowych oprogramowań tego typu. Wymagania serwerowe Magento są znacznie wyższe niż innych skryptów sklepowych. Posiadają dużą ilość dostępnych funkcji, dlatego też oprogramowanie to najlepiej instalować na dedykowanym serwerze. Magento jest sklepem oferującym duże możliwości konfiguracyjne, które są zbawieniem dla jednych ale również mogą się okazać utrapieniem dla osób poszukujących prostego rozwiązania.

Producenci starają się zaspokoić każdy element oprogramowania ze strony użytkownika jak i administratora. Ciągle oferują coraz to nowsze wersje, które mają na celu przyspieszanie Magento.

Produkt firmy Varien jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują mechanizmu sklepu o dużej elastyczności ale ze sporymi wymaganiami sprzętowymi i teoretycznymi. Natomiast jeśli ktoś chce otworzyć sklep z małą ilością towarów z prostymi opisami i zwykłym modułem klienta, najlepiej postawić w takim przypadku na coś gotowego bądź prostszego.

Komentarze Facebook
Podziel się na:
  • Facebook
  • Śledzik
  • email
  • Gadu-Gadu Live
  • Twitter
  • Drukuj
  • PDF

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.