bilboard_900x200

Wybieramy firmę spedycyjną – poradnik

Autor: | Dodano: piątek, 14 Styczeń, 2011


Obecnie na polskim rynku można zauważyć wzrost zapotrzebowania na usługi spedycyjne.  Producenci z Polski chcąc przekazać swoje produkty do innych regionów globu nawiązują współprace z firmami krajowymi, które mają w swojej ofercie usługę spedycja międzynarodowa, jak również i bezpośrednio z firmami zagranicznymi. Firmy przewozowe zajmują się wszystkimi formalnościami dotyczącymi przewozu.  Pomimo, że współpraca z profesjonalnym spedytorem wiąże się z dodatkowymi kosztami, rzetelny partner pomaga zaoszczędzić na dostawie.

Obsługa transportowa towarów w handlu międzynarodowym składa się z kilku etapów. Do najważniejszych czynności zaliczyć można: znalezienie przewoźnika, praca spedycja, wybór środka transportu, zebranie wymaganych dokumentów, ubezpieczenie, czy odprawa celna. Aby cały proces przebiegł sprawnie i efektywnie  należy właściwie zarządzić procesem spedycyjnym. Dzięki temu, uchronimy się przed ryzkiem związanym z niedostarczeniem towaru na czas, czy dodatkowymi kosztami.

Firmy spedycyjne działając już od lat w tej branży, mogą pochwalić się znajomością rynku transportowego. Są w stanie dobrać do indywidualnego zlecenia optymalny środek transportu i trasę przewozu ładunku. Dzięki realizacji wielu zleceń, spedytor zdoła wynegocjować korzystniejsze warunki cenowe z przewoźnikami, agencjami celnymi czy magazynami.

Wybierając firmę spedycyjną powinno się zwrócić uwagę na staż i doświadczenie spedytora. Dobra znajomość rynku ma wpływ na poczucie bezpieczeństwa klienta. Kolejnym ważnym elementem jest terminowość dostaw, gdyż opóźnienie może spowodować np. zatrzymanie produkcji co pociągnie za sobą straty finansowe. Przy wyborze, nie wolno również zapomnieć o reputacji wśród klientów oraz o ogólnym wrażeniu kontaktu i komfortu komunikacji w uzyskiwaniu informacji czy rozwiązywaniu ewentualnych problemów. Istotnym wyznacznikiem jest także kompleksowość usługi, tzn. dobry spedytor powinien posiadać doświadczenie w spedycji morskiej, kolejowej, drogowej i lotniczej.

Doświadczona firma spedycyjna dzięki znajomości rynku transportowego zarówno krajowego, jak i międzynarodowego jest w stanie sprawnie zorganizować dostawę naszego towaru, a poprzez posiadanie korzystnych stawek przewozowych, pozwoli obniżyć koszty transakcji handlowej.

Komentarze Facebook
Podziel się na:
  • Facebook
  • Śledzik
  • email
  • Gadu-Gadu Live
  • Twitter
  • Drukuj
  • PDF

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.