bilboard_900x200

Wisłoka – Sokół 2:1 (1:0)

Autor: | Dodano: niedziela, 15 Maj, 2011

Osłabiona brakiem braci Wolańskich Wisłoka pokonała po dobrym meczu Sokół Nisko 2:1.
Pierwsza połowa to przewaga Biało-Zielonych ukoronowana trafieniem z głowy Tomka Baryczy. Cieszy odblokowanie Tomka w meczu ligowym, cieszy też jego bardzo dobra gra przez cały mecz. Tomek poza strzeleniem bramki popisał się kilkoma dobrymi rajdami w pole karne gości i umiejętnie rozgrywał piłkę z kolegami z drużyny. Oby to był dobry prognostyk na następne mecze!

Druga połowa rozpoczęła się jakby leniwie bez presji z obu stron, ale z czasem przewagę zaczynali zdobywać goście. Kulminacja ich dominacji był trochę głupio stracony gol w 56 minucie meczu. Po wydawałoby się niegroźnej wrzutce w nasze pole karne Flasza najpierw wyszedł do przodu by jednak nie zdecydować się na interwencję i niespodziewanie Szeser głową wpakował mu piłkę za przysłowiowy kołnierz.

Nasi po utracie bramki trochę się pogubili i pozwolili Sokołowi na groźne ataki. Najlepszą okazję zmarnował zawodnik gości kiedy to z 5 metrów strzelił w nogi Flaszy.

Podopieczni trenera Gruszeckiego na szczęście otrząsnęli się z letargu i wynik meczu ustalił wprowadzony na boisko Kamil Zięba. Zrobił to czego właśnie brakowało. Zdecydowanie wszedł w pole karne i bez zabawy mocno, płasko uderzył na bramkę nie dając szans bramkarzowi z Niska.

Od tego czasu mecz nabrał konkretnych rumieńców. Goście próbowali wyrównać, ale nie stworzyli sobie już żadnej dogodnej okazji. Wisłoka zagrała za to szalenie ambitnie i mogli jeszcze podwyższyć wynik meczu po groźnych kontrach.

Mecz zakończył się naszą wygraną i tylko to się w tym momencie liczy. Trzy punkty zostały w Dębicy. Gratulacje dla całej drużyny i trenera za walkę do samego końca i mądrą grę w ostatnich, decydujących minutach spotkania.

Bramki dla nas strzelili:

16 min Tomasz Barycza
84 min Kamil Zięba

Wisłoka: Flasza, Cichosz, Mikulski, Pyskaty, Bielatowicz (79. Galas), Augustyn (70. Wyszyński), Wolak, Rokita, Orzech, Barycza, Adamczak (63. Zięba).

Sędziował: Tomasz Mroczek jako główny, Krzysztof Bomba, Paweł Mokrzycki jako liniowi (Mielec).

Widzów: około 400.