bilboard_900x200

Wyścigi w mieście

Autor: | Dodano: środa, 27 Kwiecień, 2011


Policjanci ruchu drogowego Komendy Powiatowej w Dębicy w ramach akcji „Prędkość” ukarali dwóch braci, którzy urządzili sobie wyścig na ul. Kosynierów Racławickich. Brawurowa jazda dla jednego zakończyła się zatrzymaniem prawa jazdy, na drugiego natomiast nałożono mandat karny.

Ta sytuacja miała miejsce w ostatni piątek, kiedy policjanci przeprowadzali działania pod nazwą ” Prędkość”. Około godziny 20 dokonywali pomiaru prędkości pojazdów przemieszczających się ul. Kosynierów Racławickich, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Nagle od strony ul. Świętosława w kierunku ul. Kościuszki, funkcjonariusze zauważyli dwa poruszające się z dużą prędkością samochody osobowe. Pierwszym z nich był mitsubishi colt, jadący z szybkością 120 km/h. Następnie zza niego wyłonił się kolejny pojazd marki Opel Astra, którego kierowca osiągnął prędkość 125 km/h.

Kierujący oplem, zaczął wyprzedzać mitsubishi nie zwracając uwagi na to, że znajduje się na łuku drogi na wysokości skrzyżowania, w pobliżu oznakowanego przejścia dla pieszych. Ponadto przekroczył podwójną linię ciągłą. Funkcjonariusze widząc to niebezpieczne zachowanie kierowcy, zdecydowali o jego zatrzymaniu. Na sygnał funkcjonariuszy, kierowca opla zaczął hamować, jednak duża prędkość spowodowała, że utracił on nad nim kontrolę i wpadł w poślizg. Pojazd bezwładnie zaczął przemieszczać się po obu pasach ruchu odbijając się od krawężników. Policjanci oraz inny kierujący, który właśnie jechał z przeciwnego kierunku zostali zmuszeni do opuszczenia jezdni, aby uniknąć niebezpieczeństwa.

Pojazdy zatrzymały się dopiero po przejechaniu około 100 metrów, od chwili wydania sygnału do zatrzymania przez policjantów. Kierującemu oplem, 24-latkowi zatrzymano prawo jazdy za niebezpieczną i brawurową jazdę. Za popełnione poważne wykroczenia w ruchu drogowym, za które w sumie uzyskał 35 punktów karnych odpowie przed Sądem Rejonowym w Dębicy. Na drugiego z braci za przekroczenie dozwolonej prędkości o 70 km/h nałożono zgodnie z taryfikatorem mandat karny i 10 punktów karnych.


Źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

Komentarze Facebook
Podziel się na:
  • Facebook
  • Śledzik
  • email
  • Gadu-Gadu Live
  • Twitter
  • Drukuj
  • PDF

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.