bilboard_900x200

Taniec na lodzie to ich pasja

Autor: | Dodano: środa, 05 Styczeń, 2011


Justyna Olchawa zdobyła pierwsze miejsce w Pucharze Walley’a w kategorii młodzieżowej solistek amatorek. Zawody rozegrane zostały miesiąc temu w Warszawie. Zawodniczka Sekcji Jazdy Figurowej Uczniowskiego Klubu „Mors” w Dębicy przyznaje, że jest to dla niej jedno z ważniejszych zwycięstw w 2010 roku, chociaż wygrywała także inne zawody i przywoziła z nich złote i srebrne medale.

Klub Łyżwiarski „Mors” działa od 2006 roku i jest jedynym klubem szkolącym dzieci i młodzież w zakresie łyżwiarstwa figurowego w województwie podkarpackim. Obecnie w sekcji ćwiczy 20 dzieci. Są to zawodnicy od 4 do 15 lat.

Klub prowadzi nabór dla dzieci w wieku 4-6 lat zainteresowanych nauką jazdy na łyżwach. Obecnie zajęcia prowadzą instruktorzy łyżwiarstwa figurowego Maria Jankowska – Mordarska i Łukasz Daros, medaliści Mistrzostw Polski Seniorów, występujący niegdyś w klubach z Krakowa, Katowic i Oświęcimia. Wkład w szkolenie dzieci mają także poprzednie trenerki: Stanisława Plesińska i Barbara Kizior. Klub poszukuje sponsorów, którzy chcieliby wesprzeć działalność sportowo – edukacyjną.

Justyna Olchawa ma 15 lat. Od dziecka lubi jeździć na łyżwach, treningi zaczynała w klubie hokejowym, w którym rozgrywała mecze od zerówki do piątej klasy szkoły podstawowej. Później przeniosła się do nowoutworzonej sekcji jazdy figurowej.

– Bardzo lubię ten sport i nie przeszkadzają mi codzienne treningi nawet jak są wcześnie rano – mówi Justyna. – Obecnie godzinne treningi trwają od godziny 7 rano.

Justyna startuje w amatorskich zawodach, zarówno w jeździe figurowej, jak i w łyżwiarstwie szybkim. W tańcu na lodzie może pochwalić się umiejętnością wykonania axla, jednego z podstawowych, ale i najtrudniejszych skoków, podczas którego zawodnik wyskakuje do przodu a ląduje tyłem wykonując półtora obrotu.

Dumy z osiągnięć córki nie kryje mama Justyny, Janina Olchawa, która w klubie pełni funkcję skarbnika. – Znakomitymi wynikami mogą pochwalić się także inne zawodniczki naszego klubu – dodaje Janina Olchawa. – To bardzo piękny sport. Liczymy, że znajdziemy sponsorów, którzy wspierać będą naszą sekcję. Mamy nadzieję, że na pokazach i zawodach pojawi się więcej dębiczan, by kibicować naszym zawodnikom.

Sukcesy na zawodach odnoszą także klubowe koleżanki Justyny, m.in. Ewa Mazur i Magdalena Ćwik.Źródło: Urząd Miejski w Dębicy

Komentarze Facebook
Podziel się na:
  • Facebook
  • Śledzik
  • email
  • Gadu-Gadu Live
  • Twitter
  • Drukuj
  • PDF

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.