bilboard_900x200

Stypendyści burmistrza w dziedzinie kultury

Autor: | Dodano: sobota, 11 Czerwiec, 2011


Kolejny raz przyznano stypendia burmistrza miasta Dębicy z zakresu kultury za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Stypendia zostały przyznane na rok szkolny 2011/2012. Otrzymali je: Natalia Zarzycka, Karolina Żmuda, Paweł Pieniążek i Piotr Madura. Wszyscy nie tylko są wybitnymi młodymi artystami, lecz także bardzo aktywnie angażują się w życie kulturalne i społeczne Dębicy.

Natalia Zarzycka ma 17 lat. Urodziła się i mieszka w Dębicy. Jest uczennicą I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Władysława Jagiełły. Tańczy w zespole Soul Dance prowadzonym przez Edytę Mędrek-Śliwę. Znacznie wyróżnia się na tle całej grupy tancerzy tego ansamblu. Natalia od 10 lat tańczy i posiadła już znaczne umiejętności. Jej instruktorka rokuje je duże szanse na zostanie zawodową tancerką.

Karolina Żmuda jest 19-letnią dębiczanką. Uczy się w III klasie Liceum Plastycznego w Rzeszowie. Zdążyła uzyskać sporo nagród i wyróżnień w różnego rodzaju konkursach plastycznych. Do swoich największych osiągnięć zalicza zdobycie II miejsca w międzynarodowym konkursie plastycznym pod hasłem „Malarskie inspiracje – muzyka Chopina” oraz I miejsce w konkursie plastycznym pt. „Zagrożenia XX w.” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 5 w Dębicy. Uczestniczy również w zajęciach kółka plastycznego przy parafii Świętego Krzyża w Dębicy.

Paweł Pieniążek ma 18 lat, uczy się w II Liceum Ogólnokształcącym im. Ks. Jana Twardowskiego w Dębicy. Działa w grupie teatralnej „Kaliope” przy II LO. Jest współautorem tekstów kabaretu ADHD, z którym zdobywał czołowe miejsca na wojewódzkich przeglądach kabaretowych. Prócz teatru interesuje go również muzyka oraz plastyka. Uczył się gry na fortepianie w Państwowej Szkole Muzycznej w Dębicy. Recytator – laureat wielu nagród na konkursach szczebla ogólnopolskiego. Uczęszcza też na zajęcia plastyczne do Osiedlowego Klubu Kultury „Ósemka”. Chce studiować architekturę.

Piotr Madura ma 19 lat. Mieszka i uczy się w Dębicy. Gry na fortepianie uczył się w PSM w Dębicy. Obecnie przygotowuje się do podjęcia studiów z zakresu instrumentalistyki w klasie fortepianu jazzowego. Dzięki swoim umiejętnościom brał udział w licznych przedsięwzięciach artystycznych. Był członkiem takich grup jak: „Feniks”, zespół muzyczny O.T.D., Wielki Zderzacz Hadronów, Ósmy Dzień Tygodnia, dębicki Zespół Kameralny, teatry „Talia” i „Kaliope”. Akompaniuje utalentowanym dębickim solistom. Bardzo czynnie angażuje się w życie miasta, bierze udział w wielu spotkaniach i imprezach kulturalnych. Reprezentował dębicką młodzież w Bułgarii i Rumunii w ramach projektu „Europa Miast”. Jako akompaniator otrzymał wielokrotnie nagrody i wyróżnienia na prestiżowych konkursach z rąk wybitnych osobowości świata muzyki. (aj)


Źródło: Urząd Miejski w Dębicy

Komentarze Facebook
Podziel się na:
  • Facebook
  • Śledzik
  • email
  • Gadu-Gadu Live
  • Twitter
  • Drukuj
  • PDF

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.