bilboard_900x200

Stypendia dla najzdolniejszych

Autor: | Dodano: poniedziałek, 28 Luty, 2011


Stypendia burmistrza Dębicy przyznawane w ramach Szkolnego Programu Stypendialnego odebrało 25 lutego 2011 roku dziesięcioro uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

O przyznanie stypendium wnioskują dyrektorzy szkół, do których chodzą stypendyści, po wcześniejszym zaopiniowaniu kandydatur przez Radę Pedagogiczną.

Program stypendialny obowiązuje od dwóch lat i stypendia przyznaje się na zakończenie roku szkolnego – mówi Ireneusz Kozak, dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty w Dębicy.

Tym razem wręczono stypendia za rok szkolny 2009/2010. Pieniądze młodzież otrzymuje przez dziesięć miesięcy. Stypendium można otrzymać za wysoką średnią oraz wybitne osiągnięcia w konkursach przedmiotowych, sportowych i artystycznych, minimum na szczeblu wojewódzkim.

Ireneusz Kozak liczy, że w przyszłości Szkolny Program Stypendialny obejmie więcej uczniów. Dyrektorzy złożyli ponad 30 wniosków – mówi Kozak.

Stypendia działają na innych motywująco. Młodzieży, która osiąga bardzo dobre wyniki jest coraz więcej.

Potwierdza to Wiesław Broda, dyrektor Zespołu Szkół nr 1. Stypendyści są wzorem dla innych, ich średnia ocen to 5,8 – 6,0 – mówi.

Inni uczniowie też chcą mieć takie oceny, dlatego coraz częściej możemy zaobserwować rywalizację w nauce.

Dębica może poszczycić się sukcesami szkół miejskich. – Nasze szkoły podstawowe zajmują trzy pierwsze miejsca w województwie podkarpackim, zaś trzy gimnazja są w pierwszej ósemce rankingu wojewódzkiego – mówi Ireneusz Kozak.

Listy gratulacyjne stypendystom wręczył Paweł Wolicki, burmistrz Dębicy, wraz ze swoim zastępcą Mariuszem Trojanem.  – Młodzież jest przyszłością naszego miasta – mówi Paweł Wolicki. – Jeśli nasi stypendyści pozostaną w Dębicy, o przyszłość nie musimy się martwić. Gratuluję rodzicom i nauczycielom, że potrafią zainteresować swoich podopiecznych nauką oraz stypendystom, że osiągają tak znakomite wyniki. Cieszę się, że znajdują równowagę w tym wszystkim i poza nauką rozwijają także swoje pasje i nie zapominają o spotkaniach z rówieśnikami.

Zbigniew Drzymała, dyrektor Gimnazjum Miejskiego nr 1, sugeruje by stypendia poszerzyć także o liderów społeczności. – Nie każdy ma talent muzyczny czy plastyczny, dzisiaj ważne są także inne predyspozycje – mówi Drzymała.

Stypendyści przyznają, że pieniądze przeznaczą na dalszy rozwój, zakup książek czy innych pomocy naukowych oraz realizację swoich pasji. Zgodnie mówią, że poza pieniędzmi liczy się dla nich prestiż i uznanie wśród rówieśników.Źródło: Urząd Miejski w Dębicy

Komentarze Facebook
Podziel się na:
  • Facebook
  • Śledzik
  • email
  • Gadu-Gadu Live
  • Twitter
  • Drukuj
  • PDF

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.