bilboard_900x200

Siła feromonów – mit czy rzeczywistość?

Autor: | Dodano: środa, 09 Luty, 2011

Feromony są to występujące naturalnie lotne substancje chemiczne wydzielane przez organizmy żywe. Stanowią one podstawę komunikacji zapachowej w celu wymiany informacji pomiędzy osobnikami tego samego gatunku. Słowo feromon, z języka greckiego oznacza dosłownie „przekaźnik podniecenia”, co jest wynikiem połączenia wyrazów „ferein” (niesie) oraz „horme” (pobudzenie).

Do lat osiemdziesiąt minionego wieku uważano, że produkcja feromonów u ludzi zanikła setki lat temu. Jednak amerykańscy naukowcy dowiedli, iż feromony wciąż są wytwarzane przez ludzi choć w bardzo małych ilościach. Dzięki badaniom możliwe było uzyskanie syntetycznych, ludzkich feromonów. Są to te same substancje, które wydziela człowiek, a mianowicie: androstenol, androstenon oraz androsteron.

Feromony i perfumy poprawiają poziom komunikacji w każdej dziedzinie życia. Począwszy od spraw intymnych, poprzez pracę, zabawę, sprawy domowe, a na religijnych kończąc. W wielu aspektach naszego życia wykorzystujemy je, gdyż pomagają komunikować się. Feromony działają w podświadomości ludzi, którzy je odbierają, dlatego dzięki rozwiniętej technologii chemicznej możliwe jest w pewnym sensie przechytrzenie natury. Dzięki zastosowaniu tych substancji istnieje możliwość zmiany pierwszego wrażenia oraz wywołania dobrego na dawnych znajomych. Jesteśmy odbierani jako ludzie bardziej przyjaźni, wrażliwi oraz co najważniejsze dla niektórych bardziej atrakcyjni seksualnie. Feromony w pewnym stopniu powodują wzrost poziomu zaufania. Należy jednak pamiętać, że feromony to substancje, które jedynie skutecznie wspomagają zaplanowane zadania, a nie sprawią, że bez powodu dostaniemy awans, czy umówimy się na randkę z partnerem, który nie jest nami zainteresowany.

Komentarze Facebook
Podziel się na:
  • Facebook
  • Śledzik
  • email
  • Gadu-Gadu Live
  • Twitter
  • Drukuj
  • PDF

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.