bilboard_900x200

Rzeźba i malarstwo

Autor: | Dodano: wtorek, 11 Styczeń, 2011


Wystawą malarstwa Mariusza Kubackiego i Damiana Pietrka oraz rzeźby Agnieszki Osak-Matrejek Galeria Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury zainaugurowała nie tylko nowy 2011 rok, ale również 25-lecie swojego istnienia. Kulminacją tego jubileuszu będzie wystawa dębickiego środowiska plastycznego, która jest planowana zwyczajowo w pierwszej dekadzie lutego.

Do końca stycznia bywalcy Galerii mogą obejrzeć prace malarskie Mariusza Kubackiego z Gliwic oraz Damiana Pietrka z Katowic. Kubacki jest absolwentem malarstwa częstochowskiej Akademii Sztuk Pięknych z 1987 roku. Swoje prace pokazywał na przeszło 100 wystawach indywidualnych i zbiorowych w Warszawie, Katowicach, Krakowie, Rzeszowie, Gliwicach, Poznaniu. Startował z powodzeniem w konkursach artystycznych. Jego prace są wysoko cenione i znajdują się w wielu zbiorach.

Mariusz Kubacki przyjechał do Dębicy razem ze swoim kolegą Damianem Pietrkiem z Katowic, który zresztą kilka lat temu pokazywał już w Galerii Sztuki swoje prace przy okazji zbiorowej prezentacji zatytułowanej „Mechanicy Sztuki”. Jest on absolwentem katowickiej filii krakowskiej ASP. Od 4 lat jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków i członkiem jego zarządu w Katowicach. Pracuje w Katowicach. Był stypendystą Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury, obecnie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Brał udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jego prace znajdują się w zbiorach Muzeum Archidiecezjalnego w Katowicach, Muzeum Historii Katowic i Muzeum Ziemi Kępińskiej.

Agnieszka Osak-Matrejek jest dębiczanką. Choć swoje rzeźby pokazuje w galerii debiutu, debiutantką nie jest. Dyplom zrobiła z wyróżnieniem w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego w pracowni rzeźby u Marii Góreckiej. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i rzeźbą. (aj)Źródło: Urząd Miejski w Dębicy

Komentarze Facebook
Podziel się na:
  • Facebook
  • Śledzik
  • email
  • Gadu-Gadu Live
  • Twitter
  • Drukuj
  • PDF

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.