bilboard_900x200

Referendum w sprawie odwołania burmistrza

Autor: | Dodano: niedziela, 23 Październik, 2011


W przyszłym tygodniu do ratusza trafi informacja o zamiarze zorganizowania referendum w sprawie odwołania burmistrza Pawła Wolickiego. – Robimy to dla dobra miasta – tłumaczy Marek Kamiński, pomysłodawca przedsięwzięcia.
Kamiński, były dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dębicy, kilka miesięcy temu zwolniony przez Wolickiego z pracy, zorganizowanie referendum zapowiadał jeszcze w sierpniu. Dopiero teraz może zabrać się za realizację tego pomysłu.

– Prawo mówi, że musi upłynąć 10 miesięcy od powołania burmistrza. Ten okres właśnie mija – wyjaśnia Kamiński.

Po złożeniu przez pięcioosobową grupę inicjatywną informacji o zamiarze zwołania referendum, ratusz będzie miał dwa tygodnie na poinformowanie jej, ile jest w Dębicy osób uprawnionych do głosowania. Kiedy ta odpowiedź dotrze do grupy, będzie ona miała dwa miesiące na zebranie podpisów pod wnioskiem o referendum.

– Będziemy musieli uzbierać ponad 3,8 tys. podpisów co stanowi wymagane 10 proc. uprawnionych do głosowania – tłumaczy Kamiński.

Jeśli to się uda, wniosek powędruje do wojewódzkiego komisarza wyborczego. Ten sprawdzi dokument i jeżeli wszystko będzie w porządku, informację o referendum opublikuje w dzienniku urzędowym województwa. Zakładając, że wszystko pójdzie zgodnie z planem grupy inicjatywnej, dębiczanie pójdą do urn w lutym lub marcu.

– Referendum to prywatna zemsta pana Kamińskiego za zwolnienie go z pracy. W tą zemstę chce wciągnąć większą ilość ludzi, ale trudno będzie mu odnieść sukces – ocenia Wolicki.

– To nie jest zemsta. Mam bardzo dobrą nową pracę, w której świetnie się realizuję. Chodzi o dobro miasta, w którym mieszkam, a które przez działania burmistrza znalazło się w tragicznej sytuacji i przestało się rozwijać – zapewnia Kamiński.Źródło: mmdebica.eu

 

Komentarze Facebook
Podziel się na:
  • Facebook
  • Śledzik
  • email
  • Gadu-Gadu Live
  • Twitter
  • Drukuj
  • PDF

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.