bilboard_900x200

Projekt został podsumowany

Autor: | Dodano: sobota, 09 Październik, 2010

Konferencja podsumowująca realizację projektu pt. „Wzrost społeczno gospodarczy miasta Dębicy poprzez nowe formy dialogu obywatelskiego oraz konsultacji społecznych i szkolenia administracji samorządowej” finansowanego przez Mechanizm Finansowy Europejskiego Obszaru Gospodarczego, odbyła się 27 września br.

W konferencji wzięło udział ok. 60 osób, w tym przedsiębiorcy, przedstawiciele sąsiedzkich samorządów, reprezentanci stowarzyszeń oraz dyrektorzy spółek miejskich.

Podsumowanie z realizacji projektu przedstawili Wiesław Stanaszek, naczelnik wydziału Planowania Strategicznego oraz Stanisław Malinowski, naczelnik Wydziału Organizacyjno – Kadrowego. Dębica pozyskała na realizację projektu ponad 1 200 000 zł. Pieniądze te wydane zostały na szereg działań, w tym szkolenia pracowników administracji samorządowej oraz unowocześnienie służb publicznych poprzez wdrożenie elektronicznego obiegu dokumentów. Do działań projektu zaliczyć też należy organizację seminariów i konferencji, w celu budowania partnerstw lokalnych. W sumie w seminariach i konferencjach wzięło udział ponad 700 przedstawicieli lokalnych środowisk. W ramach programu powstały dokumenty strategiczne, takie jak Strategia Wizerunkowa Miasta Dębica, Analiza Ruchu Drogowego, Program Ograniczenia Niskiej Emisji.

Prelegentem na konferencji był też Antonii Kamiński, Prezydent Fundacji Educare et Servire. Podczas spotkania mówił o roli i znaczeniu organizacji pozarządowych w tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego w Dębicy. O Mechanizmach Finansowych – doświadczeniach i szansach na przyszłość opowiadała Barbara Michałowska, przedstawicielka Ministerstwa Spraw Zagranicznych, pracownica Departamentu Wdrażania Programów Rozwojowych. Podkreśliła, że po takim doświadczeniu Dębica ma ogromne szanse w kolejnym rozdaniu funduszy w przyszłym roku.

Tomasz Sumera z Naczelnej Organizacji Technicznej w Tarnowie, przedstawił możliwości pozyskania funduszy na ochronę środowiska, w tym na promocję odnawialnych źródeł energii. Podzielił się z uczestnikami konferencji dobrymi praktykami wykorzystywania odnawialnych źródeł energii jakie stosuje się w Norwegii.

Źródło: www.umdebica.pl

Komentarze Facebook
Podziel się na:
  • Facebook
  • Śledzik
  • email
  • Gadu-Gadu Live
  • Twitter
  • Drukuj
  • PDF

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.