bilboard_900x200

Poligon w Dębicy na sprzedaż

Autor: | Dodano: piątek, 28 Styczeń, 2011

Na sprzedaż ziemi zdecydowali się radni Dębicy. Chodzi o ponad 65 hektarów gruntów po byłym poligonie. To w tej chwili największy majątek miasta. Stąd burzliwa dyskusja i kontrowersje dotyczące sprzedaży ziemi. Choć klamka zapadła – radni opozycji zarzucają władzom miasta że zabrakło m.in. dokładnego oszacowania wartości terenu.

Teren po byłym poligonie położony już na terenie sąsiedniej gminy Żyraków, ale blisko centrum Dębicy. Miasto kupiło ten teren kilka lat temu od wojska z dużą bonifikatą. Teraz może na nim zarobić kilkanaście milionów złotych.

Bo jak dodaje burmistrz za kilka lat gdy teren zostanie uzbrojony wartość działek budowlanych wzrośnie wielokrotnie. Cześć poligonu przeznaczona pod budownictwo podzielona jest w sumie na 150 działek o wielkości od 6 do 12 arów. Druga część – w sumie ponad 10 hektarów to miejsce wydobycia żwiru. Padła propozycja by miasto użytkowało ten teren z prywatną firmą np. budującą drogi. Ostatecznie jednak większość radnych uznała, że ta część także zostanie sprzedana. Władze Dębicy oceniają, że to ostatni moment na przeprowadzenie takiej transakcji.

W projekcie uchwały zapisano że teren nie może być sprzedany za mniej niż 6 milionów złotych. Zdaniem opozycji takie sfinalizowanie sprawy może jednak uderzać w interes Dębicy. Właśnie te dokładne ekspertyzy i wyceny zdaniem opozycji powinny poprzedzić sprzedaż tej części gruntów. Opozycja uważa tez że miasto nie powinno całego terenu sprzedawać za jednym razem i to już teraz. Proponowała by podnieść wartość terenów pod działki budowlane.

Teren po byłym poligonie to największa miejska nieruchomość. Według części radnych nie powinna być w ogóle sprzedana a zachowana jako zabezpieczenie majątkowe w związku ze sporym zadłużeniem miasta. To szacowane jest na 69 milionów złotych.

Beata Bartman
Źródło: www.tvp.pl/rzeszow

Komentarze Facebook
Podziel się na:
  • Facebook
  • Śledzik
  • email
  • Gadu-Gadu Live
  • Twitter
  • Drukuj
  • PDF

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.