bilboard_900x200

50 lat Domu Kultury Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.

Autor: | Dodano: niedziela, 02 Grudzień, 2012

debica_sa_zakladowy_dom_kultury_2Dębica, 19 listopada 2012 r. – Zakładowy Dom Kultury Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. obchodzi swoją 50-tą rocznicę powstania. Od 1962 roku Dom Kultury i mieszczące się w nim kino „Kosmos”, dostarczają pracownikom Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. i Goodyear Dunlop Tires Polska Sp. z o.o., ich rodzinom oraz mieszkańcom Dębicy i okolic szerokiej rozrywki, a także umożliwiają im rozwijanie wielu zainteresowań.

„Dom Kultury Firmy Oponiarskiej Dębica S.A., pomimo że zawsze posiadał statut zakładowej instytucji kultury, zajmuje szczególne miejsce na mapie Dębicy i w sercach jej mieszkańców. To tutaj wyświetlane są najnowsze filmy i odbywają się występy najbardziej znanych polskich twórców muzyki, teatru czy kabaretu, a mieszkańcy Dębicy mogą pogłębiać swoje pasje w różnych kołach zainteresowań i hobbistycznych” – powiedział Ireneusz Socha, Kierownik ds. Socjalnych w Firmie Oponiarskiej Dębica S.A., któremu podlega Zakładowy Dom Kultury.

[nggallery id=23]

„W czasach, gdy wiele firm pozbywa się takich miejsc, nasza firma troszczy się o nie, mając poczucie znaczenia Domu Kultury. Lokalna społeczność Dębicy, zwłaszcza młodzież i dzieci, powinna mieć dostęp do jak najszerszej oferty kulturalnej tu, na miejscu, a nie tylko wtedy, kiedy pojadą do większych ośrodków” – dodał Ireneusz Socha.

Na przestrzeni pięciu dekad Zakładowemu Domowi Kultury przyszło działać w zmiennych warunkach, także trudnych, ale zawsze mógł on liczyć na zaangażowanie swoich pracowników i kierownictwa oraz wszechstronne wsparcie Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.

W Domu Kultury, w ciągu 50 lat, działały znane w Dębicy zespoły m.in: gitar elektrycznych „Kontrasty”, teatralny „Kurtyna”, Zespół Pieśni i Tańca „Małopolska”, Dyskusyjny Klub Filmowy, Amatorski Klub Filmowy, kapele ludowe, kabaret „Skra”, kabaret „Piąte koło u wozu”, orkiestra podwórkowa „Stomilanie”, orkiestra dęta, Teatr Poezji, Koło Tkactwa Artystycznego, Biblioteka, sekcja brydża i szachowa, która działa po dziś dzień. Poza wspomnianymi kołami zainteresowań, w Zakładowym Domu Kultury działają obecnie koła hobbistyczne filatelistów, numizmatyków i pszczelarzy oraz dwie kapele ludowe: Zespół Śpiewaczy „Senior” przy Związku Zawodowym Chemików oraz Kapela Ludowa „Solidarny Senior” przy NSZZ „Solidarność”. To tu działa drugie kino w Dębicy, kino „Kosmos”, gdzie wyświetlane są ciekawe produkcje filmowe, a w każdy trzeci czwartek miesiąca prezentowane są filmy kina niezależnego i artystycznego w Klubie Filmowym „Oponoteka”.

Zakładowy Dom Kultury i kino „Kosmos” Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. mieszczą się przy ul. Ignacego Lisa 3 w Dębicy. Instytucja czynna jest cały tydzień, w godzinach od 7.00 do 19.00.

Komentarze Facebook
Podziel się na:
  • Facebook
  • Śledzik
  • email
  • Gadu-Gadu Live
  • Twitter
  • Drukuj
  • PDF

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.