bilboard_900x200

Pijany za kierownicą ciężarówki

Autor: | Dodano: sobota, 12 Luty, 2011


Wzmożone kontrole kierujących samochodami ciężarowymi, które dowożą materiały do budowy autostrady przynoszą zaskakujące efekty. W środę wieczorem policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierowcę, który jadąc ciągnikiem siodłowym z naczepą miał ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie. To już trzeci kierowca ciężarówki zatrzymany ostatnio za jazdę w stanie nietrzeźwości.

W związku z licznymi sygnałami od mieszkańców naszego powiatu, dotyczącymi uciążliwości wynikających ze wzmożonego poruszania się ciężarówek uczestniczących w budowie autostrady i popełnianych przez ich kierowców wykroczeń, policjanci ruchu drogowego z dębickiej komendy, w ostatnim czasie szczególnie dużo uwagi poświęcają kontroli tych użytkowników dróg.

Do najczęściej ujawnianych wykroczeń należy niestosowanie się do ograniczeń tonażu przez kierowców ciężarówek, którzy zamiast poruszać się specjalnie wyznaczonymi drogami, skracają sobie dojazd, nie tylko naruszając przepisy, ale niszcząc lokalne drogi nieprzystosowane do takiego obciążenia. Nierzadko policjanci nakładają mandaty za niezabezpieczenie przewożonego kruszywa plandeką, zanieczyszczanie drogi lub nieczytelne tablice rejestracyjne. Kontrole tych pojazdów kończą się również zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego za nieprawidłowości w stanie technicznym.

Największe zagrożenie stanowią jednak kierowcy ciężarówek, którzy prowadzą swoje wielotonowe pojazdy będąc pod wpływem alkoholu. Takich przypadków dębicka drogówka w ostatnim okresie odnotowała aż trzy. Ostatni, w środę wieczorem, gdy policjanci zatrzymali 38-letniego kierowcę ciężarowego MAN-a z naczepą, który poruszał się drogą o ograniczonym tonażu. Badanie trzeźwości wykazało u niego przeszło 1,8 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a sprawa zostanie skierowana do sądu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 1 roku do 10 lat.Źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

Komentarze Facebook
Podziel się na:
  • Facebook
  • Śledzik
  • email
  • Gadu-Gadu Live
  • Twitter
  • Drukuj
  • PDF

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.