bilboard_900x200

Oświadczenie Dębickich Patriotów w sprawie sztampy

Autor: | Dodano: środa, 15 Sierpień, 2012

Oświadczenie Dębickich Patriotów w sprawie sztampowego artykułu w Obserwatorze Lokalnym

[singlepic id=205 w=640 h=480 float=center]
[singlepic id=204 w=640 h=480 float=center]

Nasze (Dębickich Patriotów – przyp. red.) stanowisko w związku z kłamliwym artykułem w Obserwatorze Lokalnym z dnia 16.08.2012 r.

Dębiccy Patrioci to grupa zrzeszająca głównie młodych ludzi o poglądach patriotycznych, katolickich i konserwatywnych. Naszym celem jest kształtowanie wśród dębickiego społeczeństwa ideałów takich jak Bóg, Ojczyzna czy Naród. Pielęgnujemy polskość, przywiązanie do historii oraz czynne angażowanie się w sprawy publiczne. Bierzemy udział w licznych obchodach, patriotycznych marszach, aby upamiętnić i okazać szacunek wielkim bohaterom naszego kraju. Dbamy również m.in. o należyty wygląd miejsc pamięci w naszym mieście i okolicach – wkrótce ukaże się dokładna relacja z tych działań. Wartym zaznaczenia jest pozytywne nastawienie Dębiczan do naszych idei, czego doskonałym przykładem jest rozpoczęcie dokumentowania wspomnień partyzantów związanych z naszym miastem w porozumieniu z Muzeum Regionalnym w Dębicy.

Wszystkie te działania nie zostały zauważone przez żadne lokalne media. Wyjątkiem są zorganizowane przez nas obchody 68 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego na dębickim rynku, a dokładniej widniejący na jednej z flag Krzyż Celtycki., czy hasła takie jak „Narodowy radykalizm”. Obserwator lokalny w niebywały sposób zaatakował naszą grupę zrównując nas z nazistami i rasistami. Świadczy to o kompletnym braku wiedzy lub celowym działaniu mającym zniszczyć dobrą reputację „Dębickich Patriotów”. Jako młodzi Polacy odwołujący się do przedwojennego Ruchu Narodowego, odżegnujemy się od wrogich nam ideologii takich jak nazizm, z którym, walczyli nasi przodkowie. Krzyż Celtycki ma wiele znaczeń, jednak my posługujemy się nim tylko i wyłącznie jako symbolem oporu. To bzdura jakoby był on zastępstwem nazistowskiej swastyki, tak jak chciałby tego dziennikarz gazety.

Kolejnym zarzutem opisującym nas jako grupę o powiązaniach rasistowskich jest wzmianka o okrzyku „Narodowy Radykalizm”. Odpowiadając, padają z naszej strony takie słowa : ” Chcemy radykalnie odbudować to, co zniszczyła komuna w sensie społecznym i moralnym w naszym narodzie. Nie jesteśmy rasistami, a katolikami. Nasz katolicyzm warunkuje wszystko inne, więc rasizm nie ma prawa bytu.” – niestety słowa te zostały sprawnie pominięte, ponieważ nie pasowały do rasistowskiej wizji „Dębickich Patriotów” stworzonej przez gazetę. Ogromny sprzeciw budzi w nas zrównanie nacjonalizmu do rasizmu. Podporządkowanie własnego życia interesom narodu oraz wyrzeczenie się własnych zachcianek oraz czynne zaangażowanie w trosce o dobro Ojczyzny, co charakteryzuje narodowca to całkowicie coś innego niż nierówne traktowanie ludzi z powodu innego koloru skóry. Stawianie znaku równości pomiędzy tymi dwoma postawami to przekroczenie wszelkich granic chamstwa, zwykłej dziennikarskiej przyzwoitości oraz brak najmniejszego nawet obiektywizmu. Ostatecznie dementujemy kłamliwe stwierdzenie dziennikarza Obserwatora o rzekomym utożsamianiu naszej grupy z Narodowym Odrodzeniem Polski.

Dębiccy Patrioci nadal będą prowadzić dotychczasowe działania, promować polskość i prawdę. Mamy nadzieję, że Dębiczanie oceniając nasza grupę będą kierować się tym, co robimy i głosimy, a nie tym, co zostanie napisane w gazetach.
Prosimy wszystkich sympatyków o pomoc w jak największym nagłośnieniu naszego stanowiska!

Stop medialnej propagandzie!
Chwała Wielkiej Polsce!

Komentarze Facebook
Podziel się na:
 • Facebook
 • Śledzik
 • email
 • Gadu-Gadu Live
 • Twitter
 • Drukuj
 • PDF

14 komentarzy

 1. Dębiczanin PL napisał(a):

  A Wy co myślicie o Dębickich Patriotach?

 2. Andrzej Grych napisał(a):

  A Wy co myślicie o Dębickich Patriotach?

 3. Dębiczanin PL napisał(a):

  A Wy co myślicie o Dębickich Patriotach?

 4. Tomek Kurdziolek napisał(a):

  Dębiccy Patrioci nadal będą prowadzić dotychczasowe działania, promować polskość i prawdę. Mamy nadzieję, że Dębiczanie oceniając nasza grupę będą kierować się tym, co robimy i głosimy, a nie tym, co zostanie napisane w gazetach.
  Prosimy wszystkich sympatyków o pomoc w jak największym nagłośnieniu naszego stanowiska!

 5. Kamil Pękala napisał(a):

  obserwator szuka niepotrzebnej sensacji , mimo że wszyscy ludzie byli pozytywnie nastawieni do grupy , która przebywała na rynku. Próbuje się wmówić , że coś było nie tak. Poza tym uogólnia się całą grupę a każdy wie , że w pikiecie brały udział osoby postronne jak i inne organizacje. Szykanuje się młodych ludzi , którzy chcą wskrzeszać patriotyzm w młodym społeczeństwie i nie tylko , w czasach kiedy ludzie stąpają po ulicach przesiąkniętych krwią a wstydzą się patriotyzmu . Co Obserwator Lokalny chce osiągnąć? Już więcej nie dotknę się tego badziewia. Pozdrawiam

 6. Adrian Nieckarz napisał(a):

  Generalnie przykład idzie od góry, lewacko – koszerne szmatławce typu gówno wyborcze niszczą wszelki patriotyzm, więc skoro jest taka moda na górze, czemu nie zrobić tego na lokalnej płaszczyźnie? To normalna żenada, której nie ma za bardzo nawet co komentować 🙂
  Każdy chociaż odrobinę myślący człowiek wyciągnie odpowiedni wniosek i odpowie sobie na pytanie czy to pedofil gwałcący dziecko przedstawia w społeczeństwie większą wartość? Czy młody człowiek owładnięty pasją miłości do swojego kraju?
  Pismak tego jakiegoś obserwatora czy coś 😉 w tym zagadnieniu wyraził już opinie 😉 Gratulujemy preferencji ;P

  Chwała Wielkiej Polsce !

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.