bilboard_900x200

Nowe miejsca pracy w Dębicy

Autor: | Dodano: środa, 02 Luty, 2011


Nowe miejsca pracy w Dębicy i szansa na kolejne – dzięki dużym kontraktom realizowanym przez kolej i prywatne firmy w związku z modernizacją linii E30 Kraków- Medyka. Dębickie Przedsiębiorstwo Napraw i Utrzymania Infrastruktury Kolejowej szuka operatorów maszyn i suwnicowych. 50 osób chce zatrudnić na stałe, 200 ma szanse na pracę sezonową.

Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury Kolejowej ma główną siedzibę w Krakowie. W Dębicy zainwestuje kilkanaście milionów złotych w rozbudowę 10 hektarowej bazy i modernizacje budynków przekazanych przez PKP. Firma wygrała przetarg na kontrakt o wartości ponad 500 milionów złotych, w ramach którego będzie modernizować linię Kraków Madyka na odcinku z Krakowa do Rzeszowa. Już zatrudniła 20 osób poszukuje kolejnych.

Pracę przy modernizacji linii kolejowej zaczną się w połowie roku wtedy zatrudniani będą także pracownicy sezonowi. Na razie stałą pracę udało się znaleźć młodym ludziom absolwentom szkół elektrycznych, którzy odsyłani byli przez innych pracodawców jako nieposiadający doświadczenia.

Urząd Pracy zadeklarował sfinansowanie szkoleń dla nowo przyjmowanych pracowników. Przedsiębiorstwo ze swej strony także prowadzi takie szkolenia, więc początki pracy to dla młodych ludzi także szansa na zdobycie doświadczenia. Naczelnik dębickiego oddziału twierdzi, że na ogłoszony nabór wbrew pozorom nie odpowiedział tłum chętnych.

Kolejne szanse na nowe miejsca pracy w Dębicy związane są z planami firmy cukierniczej. W poprzedniej kadencji zwróciła się do miasta o pomoc w znalezieniu działki pod nową fabrykę.

Sytuacja na dębickim rynku pracy jest bardzo trudna. Jak w całym regionie na początku roku odnotowano zwiększoną liczbę rejestrujących się bezrobotnych. Teraz na dodatek zwolnienia grupowe ogłosiły Zakłady Drobiarskie Animex – likwidują ubojnie drobiu w Dębicy zapowiedziały zwolnienie 200 osób.Beata Bartman
Źródło: TVP Rzeszów

Komentarze Facebook
Podziel się na:
  • Facebook
  • Śledzik
  • email
  • Gadu-Gadu Live
  • Twitter
  • Drukuj
  • PDF

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.