bilboard_900x200

Nabór kandydatów na rachmistrzów

Autor: | Dodano: środa, 08 Grudzień, 2010

Do 15 grudnia br. przyjmowane będą podania kandydatów na rachmistrzów spisowych do Narodowego Spisu Powszechnego, który przeprowadzony będzie od 1 kwietnia do 30 czerwca 2011r.

Kandydat na rachmistrza spisowego musi spełniać podstawowe wymagania stawiane rachmistrzom, a więc mieć ukończone 18 lat i posiadać co najmniej średnie wykształcenie (wskazane jest aby rachmistrzami byli studenci lub osoby z wyższym wykształceniem). Ponadto, ze względów organizacyjnych kandydaci na rachmistrzów spisowych powinni zamieszkiwać lub pobierać naukę na terenie Miasta Dębicy.

Ze względu na specyfikę pracy rachmistrz powinien być w pełni sprawny fizycznie, posiadać umiejętności interpersonalne w postaci łatwego nawiązywania kontaktów, sprawnego i skutecznego komunikowania się z respondentami, wzbudzania zaufania wśród osób, z którymi będzie przeprowadzał wywiady. Powinien być osobą obowiązkową, rzetelną i staranną oraz powinien posiadać umiejętność organizacji pracy własnej.

Zmiana metody dokonywania spisu, polegająca na posługiwaniu się urządzeniami elektronicznymi wraz z zainstalowanymi na nich aplikacjami, wymusza także posiadanie przez rachmistrzów dodatkowych predyspozycji i umiejętności. Należy do nich zdolność obsługi komputera, dzięki czemu osoby, które nie pracowały dotychczas ze sprzętem typu hand-held, będą w stanie szybko opanować obsługę tego sprzętu oraz działanie aplikacji do wypełniania formularza spisowego. Pożądane jest, aby kandydaci na rachmistrzów byli obeznani z funkcjonowaniem systemu GPS oraz umieli praktycznie wykorzystywać mapy cyfrowe. Zarówno obsługa terminala, jak i korzystanie z map cyfrowych będą odrębnym tematem szkoleń spisowych, jednakże osobom, dla których temat ten nie jest obcy, łatwiej będzie przyswoić zasady wykorzystania tych aplikacji w spisie.

Ponadto rachmistrz musi złożyć oświadczenie oświadczeniem o korzystaniu z pełni praw publicznych i niekaralności za przestępstwo popełnione umyślnie (w tym przestępstwo skarbowe).

Podania przyjmuje Dziennik Podawczy Urzędu Miejskiego w Dębicy lub można je przesłać e-mail: umdebica@um.debica.pl

Źródło: Urząd Miejski w Dębicy

Komentarze Facebook
Podziel się na:
  • Facebook
  • Śledzik
  • email
  • Gadu-Gadu Live
  • Twitter
  • Drukuj
  • PDF

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.