bilboard_900x200

Marcin Nykiel wicemistrzem Europy w sumo

Autor: | Dodano: piątek, 20 Maj, 2011


W kwietniu odbyły się mistrzostwa kraju w sumo we wszystkich kategoriach wiekowych. Podopieczny trenera Andrzeja Tomaszewskiego Marcin Nykiel reprezentujący UKS w Nagawczynie został zakwalifikowany na nich do Mistrzostw Europy w Sumo – Varna 2011 w Bułgarii.

Na Bałkany Marcin wyjechał z reprezentacją Polski liczącą 69 zawodników. Zawody odbywały się w dniach 4-8 maja 2011 w największej hali sportowej w Bułgarii – Pałacu Sportu i Kultury. Na zawody przybyło ponad 500 zawodników z 12 krajów.

Turniej odbywał się w pięciu kategoriach wiekowych: – młodzicy, kadeci, juniorzy, młodzieżowcy oraz seniorzy. Marcin walczył w kategorii młodzików do 50 kg. Stoczył pięć walk, z czego cztery były zwycięskie. W ostatniej został pokonany przez zawodnika z Azerbejdżanu. Marcin wrócił do kraju z tytułem wicemistrza Europy w sumo oraz srebrnym medalem.

Wyjazd do Bułgarii Marcinowi zasponsorował jego trener Andrzej Tomaszewski. Do zmagań przystąpili reprezentanci 12 krajów europejskich. Bardzo dobrze w czempionacie starego kontynentu spisali się debiutanci w imprezie takiej rangi – reprezentujący Uczniowski Klub Sportowy w Lubzinie – podopieczni trenera Andrzeja Jedynaka.

Wywalczyli oni cztery medale:

U-14 Marcin Nykiel (50kg) – medal srebrny,
U-16 Grzegorz Wiktor(55kg) – medal srebrny,
U-16 Rafał Głodek (75kg) – medal złoty,
U-21 Magdalena Macios (60kg) – medal brązowy.
Bardzo blisko podium był Patryk Więckowicz (65kg) – zajmując piąte miejsce.

Nie było by tych sukcesów gdyby nie pomoc finansowa ze strony władz Gminy Ropczyce w osobie Pana Burmistrza Bolesława Bujaka oraz firmy „Pewność” Pana Jerzego Wolickiego, którzy pomogli sfinansować wyjazd sumitów na Mistrzostwa Europy.

Koszty wyjazdu Magdaleny Macios pokrył prezes firmy „PROGRAFIX” w Dębicy Pan Bartosz Mateja a Marcina Nykla – Andrzej Tomaszewski – współwłaściciel firmy „TRANSBET” w Sędziszowie Małopolskim.


Źródło: Urząd Gminy Dębica

Komentarze Facebook
Podziel się na:
  • Facebook
  • Śledzik
  • email
  • Gadu-Gadu Live
  • Twitter
  • Drukuj
  • PDF

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.