bilboard_900x200

Kreowanie wyglądu w pracy

Autor: | Dodano: piątek, 03 Czerwiec, 2011


Wprawdzie „nie szata zdobi człowieka”, ale mimo wszystko „jak Cię widzą tak Cię piszą”.
Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że ludzie oceniają nas po wyglądzie zewnętrznym. To znaczy, iż estetyka, styl, schludność twojego ubrania oraz higiena osobista stanowią naszą wizytówkę i to jest oceniane przez innych w pierwszym kontakcie. Wygląd jest bardzo ważną sprawą nie tylko dla kobiet. W ostatnim czasie również mężczyźni zaczęli zwracać uwagę na to jak wyglądają.

Nasz strój jest naszym komunikatem dla otoczenia, dlatego też powinien być to przekaz jasny i spójny. Poprzez wygląd możemy powiedzieć światu, jacy jesteśmy i co mamy do zaoferowania. Ważną kwestią jest świadomy wybór swojej garderoby. Należy zrezygnować z pozostawiania wszystkiego wyprzedażom i przypadkowi. Nasze zakupy powinna cechować pewna metoda doboru ciuchów i dodatków do pracy. Jedynie wygląd kreowany świadomie i konsekwentnie sprawi, że przejmiemy całkowitą kontrolę nad naszą karierą. Warto tutaj zacytować H.J. Gross: „Koncepcja ubierania się z głową opiera się na znalezieniu spójnego, w znacznej mierze klasowego stylu, który będzie pasował do twojej osobowości, twojego środowiska pracy, a także do ścieżki kariery, którą podążasz. W miarę rozwoju twojej kariery ukształtujesz swój własny styl, który będzie odzwierciedlał dominujące cechy twojej osobowości oraz twoją pozycję zawodową”. Codzienny, spontaniczny wybór ubioru kreuje nasz wizerunek. Pojawianie się w pracy w przypadkowym ciuchu może przekazać otoczeniu: „Nie zależy mi”. Czasem warto dokonać metamorfoza stylizacja naszego wyglądu. Garderobę do pracy traktujmy jak długoterminową inwestycję w siebie, która w pewnym momencie naszej zawodowej kariery na pewno się zwróci.

Niekiedy jednak nasz własny gust i znajomość mody może nie wystarczyć, co w takiej sytuacji możemy zrobić? W takim wypadku pomóc może stylista, którego zadaniem będzie kreowanie wizerunku naszej osoby. Pomaga on w doborze odpowiedniego dla nas stroju, pasującej fryzurę czy makijażu. Jeżeli okaże się to konieczne, odwiedzi razem z nami galerię handlową i poradzi, które ubrania kupić.

Komentarze Facebook
Podziel się na:
  • Facebook
  • Śledzik
  • email
  • Gadu-Gadu Live
  • Twitter
  • Drukuj
  • PDF

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.