bilboard_900x200

Jazz w Śnieżce na początek

Autor: | Dodano: niedziela, 30 Styczeń, 2011


Diane Pratiwi, indonezyjska wokalistka jazzowa wraz ze świetnie znaną dębickiej publiczności Jazz Band Ball Orchestra wystąpią 11 lutego w Domu Kultury „Śnieżka”. Koncert będący prologiem kolejnej edycji United Europe Jazz Festival rozpocznie się o godz.17.00.

Jazz Band Ball Orchestra ostatni raz gościli w Dębicy niespełna dwa lata temu podczas pierwszej edycji ZJAZZDu, kiedy to nasze miasto dołączyło do międzynarodowego United Europe Jazz Festival, odbywającego się od 2002r. w kilku miastach z państw tzw. Grupy Wyszehradzkiej, Węgier, Czech, Słowacji i Polski. W Domu Kultury „Mors” wystąpiły wtedy światowe gwiazdy i okoliczne jazz bandy. Zagrali Wojciech Karolak, Jarosław Śmietana i Beata Przybytek wraz z JBBO, Leliwa Jazz Band z Tarnowa, słowacko – mołdawski kwintet Bashavel oraz Big Contest Band i dębickie grupy Chameleon i Funky Monkey.
Aktualny skład JBBO to: Jan Kudyk – tp., ocal, Marek Michalak – tb., Jacek Mazur – ts., cl., Wojtek Groborz – p., Teofil Lisiecki – b., Wiesław Jamioł – dr.

Diane Pratiwi, solistka, która wystąpi z JBBO na deskach DK „Śnieżka”, pochodzi z Dżakarty i śpiewa od najmłodszych lat. Zwiedza świat i koncertuje z muzykami z najróżniejszych jego zakątków. W Australii związała się z Dirk Plummer Big Band, podczas pobytu w Holandii, gdzie studiowała jazz w Hilversum Conservatorium, dołączyła do grupy North Sea Jazz Festival. Gdy osiadła w Niemczech związała się z Glen Bushman Jazz Akadamie, big bandzie prowadzonym przez Uwe Plath. Współpracowała i współpracuje z wieloma jazzmanami i jazz bandami, takimi jak: Darktown Swingtet, Woodhouse Jazz Band, Gilda Razani and Subvision, Peter Petrel & The Swinging Petrels, Engelbert Wrobels & The Swing Society, Klaus Osterloh, Reiner Oeding from The Pils Pickers.

Bilety na koncert w cenie 15 zł można nabyć w Domu Kultury „Śnieżka”, ul. Bojanowskiego 18; rezerwacje i więcej informacji pod nr tel. 14 670 31 67 lub adresem e-mail: dksniezka@poczta.onet.pl

Koncert indonezyjskiej jazzowej divy i weteranów scenicznych z Jazz Band Ball Orchestra będzie z pewnością ciekawym preludium do wieczoru galowego tegorocznego ZJAZZDu, który zaplanowano na 30 kwietnia. Na scenie Domu Kultury „Mors” wystąpi wtedy Paweł Kaczmarczyk Trio wraz z Leszkiem Żądło oraz Jiri Stivin Jazz Project. Więcej szczegółów dotyczących tego muzycznego wydarzenia podamy wkrótce.Źródło: Dom Kultury Śnieżka

Komentarze Facebook
Podziel się na:
  • Facebook
  • Śledzik
  • email
  • Gadu-Gadu Live
  • Twitter
  • Drukuj
  • PDF

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.