bilboard_900x200

Informatycy z "Kwiatka" nie do pokonania

Autor: | Dodano: piątek, 14 Styczeń, 2011

Nasi informatycy po raz kolejny udowodnili, że są najlepsi w całym województwie podkarpackim i należą do grona najlepszych w Polsce.

W finałach okręgowych „VIII Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego „Intersieć 2010/2011”, które odbyły się 12 stycznia 2011 r. w Lublinie w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji, uczniowie naszej szkoły okazali się nie do pokonania przez uczniów innych szkół z województw podkarpackiego i lubelskiego.

Do zmagań finałowych w Lublinie zostało zakwalifikowanych 36 uczestników z ponad 1000 zarejestrowanych z województwach lubelskiego i podkarpackiego, w tym aż pięciu uczniów z naszej szkoły. Warto dodać, że jest to maksymalna ilość uczestników z jednej szkoły. Byliśmy najliczniejszą grupą z obu województw:

* Rafał Orłowski – klasa 4aT
* Mateusz Kraśniak – klasa 3aT
* Mateusz Niezgoda – klasa 2aT
* Kamil Burek – klasa 2bT
* Krzysztof Paliga – klasa 2bT

Uczniowie rozwiązywali test składający się z 10 pytań wielokrotnego wyboru. Do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się w Rudzie Śląskiej, awans uzyskało dwóch informatyków z naszej szkoły. Oto zwycięska trójka:

* I miejsce – Kamil Burek – Zespół Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy – klasa 2bT
* II miejsce Jakub Kuszneruk – I LO im. J.I. Kraszewskiego w Białej Podlaskiej
* III miejsce – Mateusz Niezgoda – Zespół Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy – klasa 2aT

Kamil i Mateusz zakwalifikowali się do finału ogólnopolskiego, w którym zmierzy się ze sobą 36 najlepszych uczniów wyłonionych z ponad 13000 uczestników tegorocznego konkursu. Pozostałym naszym uczniom zabrakło bardzo niewiele, aby awansować do finału.

Nagrody i dyplomy wręczał laureatom dr inż. Marek Miłosz, prof. WSPA – kierownik katedry Informatyki Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie, członek komisji konkursowej ze strony Partnera merytorycznego – Fundacji ECCC Polska. Konkurs „Intersieć” jest obecnie największym Ogólnopolskim Konkursem Informatycznym w Polsce. Skierowany jest do młodzieży ze szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalych. Uczestnikom i laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w finale !!!
Opiekunem uczniów jest mgr inż. Krzysztof KliśŹródło: Zespół Szkół Nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy

Komentarze Facebook
Podziel się na:
  • Facebook
  • Śledzik
  • email
  • Gadu-Gadu Live
  • Twitter
  • Drukuj
  • PDF

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.