bilboard_900x200

Igloopol awansował do IV ligi

Autor: | Dodano: wtorek, 07 Czerwiec, 2011


Ikarus Tuszów Narodowy – Igloopol Dębica 0:2 (0:0)

0:1 Hendzel 58 min.

0:2 Sujdak 65 min.

Ikarus: Polak – Kosiński, Dudajek, Kardyś, Kotula, Gruszka, Gozdecki, Witkowski, Hadam (85.W. Hyjek), Wójciak, T. Hyjek.

Igloopol: Psioda – Mitan, Sujdak, Długosz (70.Siwula), Mitręga, Hendzel (73.Więcek), Machnik (75.Ziarko), Socha, Brzostowski, Dzięgiel (37.Skarbek), Pisarek

Igloopol Dębica na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek dębickiej okręgówki zapewnił sobie awans do IV ligi. Zespół trenera Jacka Klisiewicza wygrał wczoraj na wyjeździe 2:0 z Ikarusem Tuszów Narodowy. Morsy tym samem utrzymały sześciopunktową przewagę nad Błękitnymi Ropczyce (Igloopol ma lepszy bilans bezpośrednich meczy) i mogą już otwierać szampany! Z powodu remontu stadionu Ikarusa mecz był rozgrywany na boisku w Brzyściu.

Igloopol rozpoczął ten mecz bardzo nerwowo, spory wpływ na to miała na pewno stawka meczu, jak i ogromny upał. Pierwszą groźną akcję Igloopol przeprowadził w 6 minucie. Lewą stroną przedarł się Machnik, wrzucił piłkę w pole karne do Pisarka, a ten głową uderzył obok bramki. Na kolejną ciekawą akcje musieliśmy czekać do 30 min. kiedy to Hendzel za długo zwlekał z zagraniem do Dzięgla i sytuację diabli wzięli. Minutę później Socha wygrał głowę w polu karnym, piłka spadła pod nogi Brzostowskiego, który z 8 metrów strzela tuż obok słupka. W 35 min. gospodarze przeprowadzają groźną kontrę, Psioda broni nogami. Pięć minut przed przerwą od utraty bramki ratuje nas poprzeczka. Do końca pierwszej połowy wynik już nie ulega zmianie.

W drugiej części spotkania na boisku widzimy już inny Igloopol, nasi piłkarze zagrali szybciej, składniej i z większą wiarą we własne umiejętności. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Na prowadzenie Igloopol mógł w 47 min. wyprowadzić Pisarek, jednak jego soczysty strzał z 25 metrów na róg paruje Polak. Morsy co rusz stwarzają sobie dogodne okazje do zdobycia bramki. W 58 min. piłkę w środku boiska przechwycił Socha, zagrał do Długosza, który podciągną ja 20 metrów i wrzucił na prawe skrzydło do Hendzla, a ten płaskim strzałem otworzył wynik meczu. W 65 min. rzut wolny z linii środkowej boiska mocno bije Sujdak, Pisarek naciska interweniujacego bramkarza, a ten mija się z piłką która ku zdziwieniu wszystkich wpada do bramki, 2:0 dla Igloopolu. Dwie minuty później ciekawą akcję przeprowadzają Hendzel z Machnikiem, jednak tego drugiego w ostatniej chwili blokują obrońcy. W 70 min. strzał Pisarka z 20 metrów broni Polak. Z gospodarzy zeszło już całkiem powietrze, widać pogodzili się już z porażką. W 75 min. idealną okazję marnuje „Pisar”, po minucie Hendzel strzela z 10 metrów wysoko nad poprzeczką. Dziesięć minut później akcję lewą strona wyprowadził Mitan, zagrał do Pisarka, a ten wypuścił w uliczkę Wiecka, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie potrafił zdobyć bramki. Do końcowego gwizdka wynik meczu nie uległ już zmianie i Igloopol wygrał kolejny mecz, pieczętując tym samem awans do IV ligi…

Awans do IV ligi! Brawo Igloopol oby tak dalej ;P


Źródło: www.igloopol.info

Komentarze Facebook
Podziel się na:
  • Facebook
  • Śledzik
  • email
  • Gadu-Gadu Live
  • Twitter
  • Drukuj
  • PDF

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.