bilboard_900x200

Dzień otwarty w szkole z udziałem Policji

Autor: | Dodano: sobota, 12 Marzec, 2011


W związku z planami otwarcia nowego kierunku kształcenia w Zespole Szkół Zawodowych w Pustkowie Osiedlu, na organizowane przez szkołę „Drzwi Otwarte” został zaproszony przedstawiciel Policji. Szkoła organizuje nabór do klasy licealnej o profilu policyjnym. Podczas spotkania z policjantem, młodzież miała możliwość posłuchać o różnych aspektach służby i zobaczyć najnowszy radiowóz drogówki.

Wychodząc naprzeciw sytuacji na rynku pracy, obserwując zainteresowanie młodzieży pracą w służbach mundurowych, a także chcąc uatrakcyjnić ofertę szkoleniową, dyrekcja Zespołu Szkół Zawodowych w Pustkowie Osiedlu postanowiła od nowego roku szkolnego utworzyć klasę licealną o profilu policyjnym. Uczniowie, oprócz innych przedmiotów, będą mieli okazję uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Dębicy. Program zajęć przewiduje zwiększoną liczbę godzin m.in. z zakresu wiedzy o społeczeństwie, języka angielskiego oraz wychowania fizycznego, a więc dziedzin, które podlegają sprawdzeniu przy przyjęciu do Policji. Spotkania z policjantami będą miały na celu przybliżenie młodym ludziom, decydującym sie na wybór drogi życiowej, ciekawego, ale również pełnego wyzwań i wymagającego często poświęceń zawodu funkcjonariusza.

Szkoła zorganizowała „Dzień Otwarty”, podczas którego uczniowie ZSZ z klas o różnych profilach prezentowali swoje umiejętności, chcąc zachęcić do wybrania właśnie tej szkoły. Z zaproszenia do odwiedzenia placówki skorzystało kilka szkół gimnazjalnych z terenu naszego powiatu. W ramach przedstawienia oferty szkoły, w tym nowotworzonej klasy mundurowej, przedstawiciel Policji przekazał młodzieży wymagania w zakresie związania swojej przyszłości z Policją.

Po spotkaniu była możliwość zapoznania się z najnowszym nabytkiem dębickiej drogówki czyli radiowozem Alfa Romeo wyposażonym w wideorejestrator.

Być może wśród gimnazjalistów, którzy przybyli na spotkanie i planują uczęszczać do klasy policyjnej, są przyszli funkcjonariusze, którzy za kilka lat będą dbać o nasze bezpieczeństwo.Źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

Komentarze Facebook
Podziel się na:
  • Facebook
  • Śledzik
  • email
  • Gadu-Gadu Live
  • Twitter
  • Drukuj
  • PDF

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.