bilboard_900x200

Dwa razy na "podwójnym gazie"

Autor: | Dodano: środa, 02 Marzec, 2011


Policjanci z Pilzna jednej nocy dwa razy zatrzymali tego samego kierowcę, który jechał fordem będąc w stanie nietrzeźwości. Po pierwszym zatrzymaniu pojazd przekazano bratu. Trzy godziny później ten sam kierowca, tym samym samochodem jechał ponownie.

Już po chwili rozmowy z zatrzymanym do kontroli kierującym fordem, policjanci z Pilzna zorientowali się, że mężczyzna znajduje się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało w organizmie kierowcy ponad 2 promile alkoholu. 34-letni mieszkaniec Pilzna nie miał przy sobie prawa jazdy, a po sprawdzeniu okazało się, że kilka lat temu kierował pojazdem po alkoholu i uprawnienia zostały mu cofnięte. Po dwuletnim okresie zakazu prowadzenia pojazdów, nie starał się ponownie o wyrobienie prawa jazdy. Po dokładnym sprawdzeniu samochodu, policjanci ustalili, że ford focus, którym się poruszał został sprowadzony z zagranicy i posiada tablice rejestracyjne przełożone z innego pojazdu. Mężczyzna nie posiadał również przy sobie polisy OC.

W związku z tym, iż kierujący został zatrzymany w pobliżu miejsca zamieszania, zabezpieczeniem pojazdu zajął się jego brat. Obaj mężczyźni po zakończeniu interwencji wrócili do domu, a samochód znalazł się na zamkniętej posesji.

Tym większe było zdziwienie policjantów, gdy trzy godziny później zauważyli ten sam pojazd, jadący ulicą Legionów w Pilznie. Ponownie zatrzymali go do kontroli i znowu okazało się, że za kierownicą siedzi zatrzymany już wcześniej 34-letni mężczyzna. Tym razem badanie alkomatem wykazało o 0,4 promila alkoholu więcej niż przy pierwszej interwencji. 34-latek przyznał się, że miał zapasowe kluczyki do forda i w ten sposób udało mu się zabrać samochód z posesji.

Aby skutecznie uniemożliwić mężczyźnie kierowanie pojazdem, na miejsce została wezwana laweta, a pojazd trafił na policyjny parking strzeżony. Mieszkaniec Pilzna odpowie za dwukrotne prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, za kierowanie samochodem niedopuszczonym do ruchu oraz za brak wymaganych dokumentów.Źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

Komentarze Facebook
Podziel się na:
  • Facebook
  • Śledzik
  • email
  • Gadu-Gadu Live
  • Twitter
  • Drukuj
  • PDF

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.