bilboard_900x200

Dni Sztuki tym razem teatralnie

Autor: | Dodano: sobota, 09 Październik, 2010

Spotkania z Teatrem, czyli spektakle przygotowane przez młodzież z dębickich szkół rozpoczną drugą odsłonę tegorocznych Dni Sztuki. W piątek 8 października prócz młodzieży wystąpi również Dębicki Teatr Kurtyna, a dzień później Kompania Teatralna Mamro.

Spotkania z Teatrem w Domu Kultury Śnieżka rozpocznie już o godz. 8.15 Teatr dziecięcy Mini Winda działający przy domu kultury. Dzieci przedstawią spektakl zatytułowany A jednak bazyliszek, w reżyserii Barbary Przybyłowskiej. Za opracowanie muzyczne odpowiedzialna jest Anna Puzon. O godz. 10.30 Zespół Teatralny Perełki z SP nr 2 w Dębicy wystąpi z przedstawieniem Niebieski Kapturek szuka księcia. Scenariusz: Agnieszka Stawarska i Perełki, reżyseria: Grażyna Witkowska-Gac, scenografia: Lucyna Kalita. Godzinę później na scenie zaprezentuje się Grupa Teatralna Kwiatek z ZS nr 2 w Dębicy. Przedstawią spektakl Judyty – wg. Krystyny Uniechowskiej, w reżyserii Jarosława Markiewicza. Scenografia: Iwona Sokołowska-Kupiec. Spektakl Lunatycy, o godz. 12.30 wystawi Teatr Kaliope z II LO w Dębicy, pod opieką Magdaleny Kusibab. Wstęp wolny.

O godz. 18 do Domu Kultury Śnieżka zaprasza Dębicki Teatr Kurtyna, który przedstawi Moralność Pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej.Wystąpią: Anna Paprocka w roli Anieli Dulskiej, Aleksandra Białek w roli Hesi, w Julisiwiczową wcieli się Ewa ROmaniak, Felicjana Dulskiego zagra Jan Maślanka, Melę – Klaudia Surdel, Zbyszka – Jakub Bażela, a Hankę – Magdalena Kriger. Za opiekę reżyserską i oprawę muzyczną odpowiedzialny jest Paweł Szumiec. Bilety na ten spektakl kosztować będą 10 zł.

Dzień później o godz. 18 z komedią zatytułowaną Epopeja wystąpi Kompania Teatralna Mamro.”Spektakl opowiada historię powstawania wielkiej filmowej narodowej epopei z okresu II wojny światowej. I nie było by w tym nic specjalnego, gdyby nie to, że spektakl powstaje w naszych polsko siermiężnych warunkach. Na opłakane efekty spowodowane ingerencjami władz, sponsorów i szarych eminencji nie trzeba długo czekać. Jakieś 45 do 50 minut. A tak na poważnie spektakl odczekał się ponad 40 przedstawień, w tym występów na scenach zawodowych teatrów, oraz worka festiwalowych nagród. W tym także dramaturgicznych.” Wstęp: 10 zł.

Źródło: www.miastomaglos.pl

Komentarze Facebook
Podziel się na:
  • Facebook
  • Śledzik
  • email
  • Gadu-Gadu Live
  • Twitter
  • Drukuj
  • PDF

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.