bilboard_900x200

Archive for the ‘Sport’ Category

Informacje na stronie o meczach w hokeju na lodzie

Autor: | Dodano: sobota, 26 Styczeń, 2013

Sobota 26.01.2013 UKH Debica – KS Cracovia Żak Starszy godz. 10.30 Sobota 26.01.2013 UKH Dębica – SMS II Sosnowiec Junior godz. 19.00 Niedziela 27.01.2013 UKH Debica – SMS II Sosnowiec Junior godz. 10.00 Na wszystkie mecze WSTĘP WOLNY !!!

Czytaj dalej

Zagrają w półfinale wojewódzkim

Autor: | Dodano: niedziela, 23 Grudzień, 2012

Po sukcesie w powiatowej gimnazjadzie koszykarki Gimnazjum w Gumniskach w dniu 18 grudnia 2012 roku rywalizowały w zawodach rejonowych. W turnieju udział brali mistrzowie 4 powiatów: – dębickiego (Gimnazjum Gumniska), – ropczycko – sędziszowskiego (Gimnazjum Zagorzyce), – kolbuszowskiego (Gimnazjum Kolbuszowa), – mieleckiego (Gimnazjum Padew Narodowa). W zawodach, które rozgrywane były w sali sportowej Gimnazjum w Padwi Narodowej drużyna z Gumnisk uległa tylko gospodarzom tego Turnieju zajmując tym samym świetne II miejsce w rejonie oraz uzyskując awans do półfinału wojewódzkiego. Dziewczęta grały w składzie: Maria Nylec, Natalia Szerszeń, Natalia Puszkin, Agnieszka Świątek, Sylwia Kędzior, Paulina Olszewska, Klaudia Mazur, Magdalena Knych, Natalia Magdziarz oraz Kamila Nykiel. Opiekun drużyny – Paweł Barycza. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki w dalszych zmaganiach. Źródło: UG Dębica

Arkadiusz Nowak został powołany do reprezentacji Polski

Autor: | Dodano: niedziela, 16 Grudzień, 2012

Arkadiusz Nowak został powołany do reprezentacji Polski do lat 16, to kolejny zawodnik UKH Dębica po Bartoszu Ciurze który będzie miał zaszczyt wystąpić z orłem na piersi. Hokejowa reprezentacja Polski do lat 16 w dniach 28-30 grudnia weźmie udział w Euro Hockey Sparta Tournament, który odbędzie się w Pradze. Polacy rozegrają pięć meczów z bardzo wymagającymi rywalami: HC Sparta Praga, HC Vitkovice, Markham Majors (Kanada) oraz reprezentacjami Austrii do lat 16 i 15. Imię i nazwisko: Arkadiusz Nowak Data urodzenia: 17.10.1997 Pozycja: Obrońca Klub: UKH Dębica [nggallery id=27] Mecze Polaków: 28.12, POLSKA U16 – HC Sparta Praga (14:00) 28.12, POLSKA U16 – Austria U16 (18:30) 29.12, POLSKA U16 – Markham Majors (10:00) 29.12, POLSKA U16 – HC Vitkowice (15:15) 30.12, POLSKA U16 – Austria U15 (7:45) Zgrupowanie reprezentacji rozpocznie się 20 grudnia w Oświęcimiu. Trzy dni później Polacy rozegrają towarzyski mecz z juniorami młodszymi UKH Unii Oświęcim. Zaraz po Świętach,

V Międzynarodowy Memoriał Mistrzów w zapasach

Autor: | Dodano: niedziela, 02 Grudzień, 2012

V Międzynarodowy Memoriał Mistrzów w zapasach w stylu klasycznym, który odbył się 24.11.2012 w Dębicy i triumf Mariusza Furgała. Atleta dębickiej Wisłoki Mariusz Furgał zwyciężył w zorganizowanej we własnym mieście Gali Mistrzów Wagi Lekkiej, która odbyła się dnia 24.11.2012.
 Impreza była piątym już memoriałem najsłynniejszego polskiego zapaśnika, wielokrotnego mistrza świata i Europy, brązowego z Monachium i złotego z Montrealu medalisty olimpijskiego Kazimierza Lipienia. Od roku patronem imprezy jest także mistrz świata, trener mistrzów olimpijskich z Atlanty Ryszard Świerad.
Mariusz Furgał w finałowym, stojącym na bardzo dobrym poziomie pojedynku pokonał brązowego medalistę ostatnich Mistrzostw Polski Daniela Rutkowskiego (Olimpijczyk Radom). Kolejne lokaty zajęli: 3. Harutyan Frunze (Szwecja), 4. Tomasz Świerk (Śląsk Wrocław), 5. Jaharyn Waham (Armenia), 6. Dragan Desić (Serbia). Zapaśnicze pojedynki obserwowali m.in. brat Kazimierza Lipienia – wicemistrz olimpijski z Moskwy Józef, pracujący w Szwecji były zawodnik, obecnie trener, syn Ryszarda Świerada – Dawid, a także trener kadry narodowej Ryszard Wolny

UKH Cheeloo – KKH Kaszowski Krynica WSTĘP WOLNY

Godzina 19:00 II Liga UKH Cheeloo – KKH Kaszowski Krynica. Wstęp wolny.

Krynica za mocna

Dębiccy hokeiści po zaciętym meczu nie dali rady ekipie z Krynicy. Mecz rozgrywany w niedzielę 25.11.12 w ramach rozgrywek II Ligi Hokeja na Lodzie zakończył się wynikiem 6:12. Od samego początku zawodnicy zaprezentowali kibicom wspaniałe widowisko, mecz toczony był w bardzo szybkim a kibice mogli się czuć jakby byli na meczu I Ligi. Na początku pierwszej tercji gospodarze ruszyli mocno do ataku jednak mimo tego że to oni częściej przebywali pod bramką rywali i jako pierwsi wyszli na prowadzenia pierwsza tercja zakończyła się niekorzystnym wynikiem 2:4. Druga odsłona na samym początku znów należała do gospodarzy, dębiczanie potrzebowali zaledwie minuty i trzech sekund aby wyrównać wynik spotkania lecz mimo wyrównanego meczu w dalszej części tercji słaba dyspozycja i kontuzja bramkarza gospodarzy dała się we znaki co spowodowało, że kryniczanie zaaplikowali jeszcze 5 bramek i do szatni zeszli prowadząc 9:4. W ostatniej tercji dębiccy hokeiści próbowali jeszcze odrobić straty jednak drużyna z

Puchar Walley’a w Warszawie – sukcesy Morsów

Autor: | Dodano: czwartek, 22 Listopad, 2012

Nowy sezon łyżwiarski nasz klub tradycyjnie rozpoczął od udziału w cyklicznie organizowanym w połowie listopada w Warszawie Pucharze Walley’a. Podobnie jak przed rokiem, kiedy to zdobyliśmy 2 złote medale, w stolicy barw naszego klubu broniła 3 osobowa reprezentacja, z jedną zmianą w składzie – swój debiut przed licznie zgromadzoną na trybunach publicznością zanotowała Paulina Wasiewicz. Ponadto w Warszawie zaprezentowali się jej bardziej doświadczeni w łyżwiarskich startach koledzy – Justyna Olchawa i Stefan Świstak. Jako pierwszy w naszej ekipie na lodowej tafli zaprezentował się Stefan. Udany program pozwolił mu drugi rok z rzędu stanąć na najwyższym stopniu podium w kategorii młodzieżowej. W tej samej kategorii wśród solistek rywalizowała Paulina i ku miłemu zaskoczeniu, także uplasowała się na pierwszym miejscu. Ostatnia ze startujących naszych zawodniczek Justyna dostosowała się do wyników uzyskanych przez młodszych kolegów, zaprezentowała trudny program, wykonując kilka podwójnych skoków i bezapelacyjnie zwyciężyła w swojej klasie. Tym sposobem powróciliśmy z Warszawy

UKH Cheeloo Dębica vs Hokejomania Sanok (wstęp FRIKO)

Autor: | Dodano: wtorek, 13 Listopad, 2012

Kolejnym rywalem UKH Cheeloo Dębica w rozgrywkach II Ligi Hokeja na Lodzie będzie Hokejomania Sanok. Spotkanie obu zespołów rozegrane zostanie 18 listopada o godz. 19:00 na dębickim lodowisku. Cheeloo Dębica jest obecnie liderem w rozgrywkach grupy wschodniej. Z zespołem z Sanoka miał już okazję zmierzyć się w swoim debiucie w II lidze, w którym w spotkaniu wyjazdowym pokonał rywali 4:5. Mecz rewanżowy odbędzie się w Dębicy. Wstęp wolny.

Derby 2012 zakończone remisem 1:1

Autor: | Dodano: środa, 07 Listopad, 2012

Wynikiem 1-1 zakończył się mecz derbowy pomiędzy Igloopolem i Wisłoką Dębica. 0-1 Micek (11 minuta) 1-1 Machnik (41 minuta) Igloopol: Psioda – Syguła, Socha, Mikulski, Mitręga (57. Rokita) – Halz, Chmura (67. Długosz), Stefanik (90+1 Jędrzejczyk), Brzostowski – Micek (74. Knych), Machnik (85. Wójcik). Wisłoka: Strzępek – Weres, Cieślik, Kluk, Wyszyński – Micek, Wolak (61. Kuter), Pęcak (68. Szela), Adranowicz (22. Kot) – Barycza (85. Pruś), Kantor. Sędziowali: Michał Ziemba, Sebastian Petela i Marek Cyrek (Rzeszów). Żółte kartki: Micek, Socha, Stefanik (Igloopol) – Cieślik, Kantor, Kluk, Pecak (Wisłoka). Widzów: 600 Kliknij i zobacz zdjęcia. 90+1′ zmiana w Igloopolu: schodzi Łukasz Stefanik, wchodzi Maciej Jędrzejczyk, brat Artura, który gra w Legii Warszawa i wczoraj otrzymał powołanie do kadry narodowej. 90′ Sędzia Michał Ziemba z Rzeszowa dolicza 4 minuty do regulaminowego czasu gry 85′ Zmiana w Wisłoce: schodzi Barycza, wchodzi Pruś. Zmiany dokonuje również Igloopol: schodzi Machnik, wchodzi Wójcik 80′ Igloopol miał

Dębiczanin Artur Jędrzejczyk w kadrze

Autor: | Dodano: wtorek, 06 Listopad, 2012

[singlepic id=251 w=320 h=240 float=left]Selekcjoner reprezentacji Polski Waldemar Fornalik ogłosił nazwiska piłkarzy z polskich klubów na mecz z Urugwajem (14.11.2012 w Gdańsku). Są to: wychowanek i były piłkarz Igloopolu Dębica Artur Jędrzejczyk, Jakub Wawrzyniak, Szymon Pawłowski, Łukasz Trałka, Paweł Wszołek oraz Arkadiusz Milik i Łukasz Teodorczyk. Ostatni z tych zawodników jest jedynym debiutantem w stawce. Dla Teodorczyka powołanie jest nagrodą za bardzo dobrą postawę w meczach Ekstraklasy. W ostatnim meczu napastnik strzelił dla Polonii dwa gole w wygranym 2:0 meczu z Koroną Kielce. Pierwszy raz powołanie do reprezentacji od Waldemara Fornalika otrzymał także Artur Jędrzejczyk z Legii Warszawa, ale on debiut ma już za sobą. W 2010 roku zagrał w zremisowanym 2:2 meczu towarzyskim z Ekwadorem. Selekcjoner reprezentacji Polski Waldemar Fornalik ogłosił nazwiska piłkarzy z polskich klubów na mecz z Urugwajem (14.11 w Gdańsku). Są to: Artur Jędrzejczyk, Jakub Wawrzyniak, Szymon Pawłowski, Łukasz Trałka, Paweł Wszołek oraz Arkadiusz Milik i