bilboard_900x200

Dębica – Firma Odpowiedzialna Społecznie 2010

Autor: | Dodano: piątek, 09 Grudzień, 2011


Firma Oponiarska Dębica S.A. wyróżniona za działalność społeczną

Dębica, 21 listopada 2011 r. – Firma Oponiarska Dębica S.A. została uhonorowana tytułem ‘Firmy Odpowiedzialnej Społecznie 2010’. Jest to już drugie wyróżnienie Spółki w tym konkursie, który organizowany jest co roku przez Dębicki Klub Biznesu.

„Tegoroczny plebiscyt został organizowany z okazji obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości i stanowi nawiązanie do poprzedniej edycji. Dębickie organizacje pozarządowe i instytucje publiczne chciały w ten sposób podziękować tym firmom, którym los innych nie jest obcy” – powiedział Zbigniew Nosal, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Dębicki Klub Biznesu.

Tytuły w ramach plebiscytu zostały przyznane w kategoriach: mikro/małe, średnie i duże przedsiębiorstwa. Głosy na poszczególne firmy mogły oddawać od czerwca br. organizacje pozarządowe oraz instytucje publiczne, takie jak szkoły, przedszkola, domy kultury, biblioteki i inne, mające swoją siedzibę na terenie powiatu dębickiego – ogółem ponad 250 podmiotów. Najwięcej głosów w kategorii duże przedsiębiorstwo otrzymała Firma Oponiarska Dębica S.A.

„Już od wielu lat staramy się pomagać najbardziej potrzebującym. Dzięki temu możliwe było m.in. zorganizowanie wyjazdów wakacyjnych dla podopiecznych instytucji charytatywnych, stworzenie im właściwych warunków do rozwoju i nauki, przystosowanie samochodu dowożącego osoby niepełnosprawne poruszające się na wózkach inwalidzkich na zajęcia terapeutyczne, czy zakup sprzętu komputerowego” – powiedziała Marta Konopacka, Dyrektor Komunikacji Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. „Wspieramy także służby ratownicze, które dbają o bezpieczeństwo mieszkańców Dębicy, poprzez zaopatrzenie ich pojazdów w opony, czy zakup sprzętu. Zależy nam również, aby dębiczanie w sytuacjach, w których liczy się czas, byli w stanie samodzielnie udzielić pierwszej pomocy medycznej. Dlatego też wyposażamy lokalne szkoły w specjalistyczne fantomy do nauki zasad niesienia pierwszej pomocy” – dodała M. Konopacka.

W 2010 roku, podobnie jak w poprzednich latach, Spółka wspierała przede wszystkim takie obszary, jak edukację, zdrowie i organizacje działające na rzecz niepełnosprawnych i poszkodowanych przez los. Dzięki społecznemu zaangażowaniu T.C. Dębica S.A. Zespół Szkół nr 1 w Dębicy wzbogacił się o tablicę interaktywną umożliwiającą nauczanie w nowoczesny i atrakcyjny sposób. Z kolei szpital w Dębicy otrzymał opony zimowe w ramach akcji prowadzonej przez Firmę, której celem jest wspieranie służb ratowniczych w Dębicy, a Stowarzyszenie Przyjaciół Szpitala Wojewódzkiego nr 2 zyskało środki na uzupełnienie sprzętu potrzebnego w działalności oddziału ortopedii. Wzorem lat ubiegłych, Spółka ponownie zaangażowała się w akcję „Uwierz w Świętego Mikołaja” prowadzoną przez UNICEF, pod patronatem Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, dzięki której na twarzach wielu potrzebujących dzieci pojawił się uśmiech.

Jednym z ważnych działań społecznych organizowanych przez Firmę Oponiarską Dębica S.A. jest doroczny Festyn Dębica-Dębicy. Poza wymiarem artystycznym i integracyjnym, ma on również aspekt społeczny. Tegorocznemu, już XV Festynowi towarzyszyła akcja charytatywna, która łączyła pomoc najbardziej potrzebującym oraz popularyzację bezpieczeństwa na drodze.

Firma Oponiarska Dębica S.A. aktywnie wspiera edukację młodych entuzjastów, m.in. elektryki i energetyki. W 2009 r. była głównym sponsorem XXXII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej, która odbyła się w Zespole Szkół Nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Dębicy. Laureaci otrzymali od Firmy nowoczesne laptopy.

W roku szkolnym 2009/2010 Firma objęła również patronatem klasy o profilach elektronicznym i elektrycznym. Ich uczniowie odbywają praktyki pod kierunkiem pracowników T.C. Dębica S.A., a najpilniejsi otrzymują stypendia naukowe. Firma Oponiarska Dębica S.A. zakupiła także dla pracowni nowoczesny sprzęt, niezbędny do przeprowadzania egzaminów praktycznych. Dębicka Spółka wsparła również Miejskie Gimnazjum nr 2, dofinansowując zajęcia językowe oraz sportowe, a także warsztaty z dziedziny ekonomii i przedsiębiorczości.

Firma Oponiarska Dębica S.A. jest liderem polskiego rynku opon do samochodów osobowych i dostawczych. Od 1995 roku inwestorem strategicznym w Spółce jest amerykański koncern The Goodyear Tire & Rubber Company. Firma produkuje opony takich marek, jak: Dębica, Goodyear, Dunlop, Fulda i Sava. Sprzedaje swoje produkty w Polsce i 60 krajach na sześciu kontynentach, m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Włoszech, USA i Brazylii.
Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie, z centralą w Akron, w stanie Ohio, USA. Firma wytwarza opony, wyroby gumowe oraz środki chemiczne w ponad 55 zakładach w 22 krajach. Swoją działalność prowadzi w większości krajów świata. Goodyear zatrudnia blisko 70 000 pracowników. W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.

 
Komentarze Facebook
Podziel się na:
  • Facebook
  • Śledzik
  • email
  • Gadu-Gadu Live
  • Twitter
  • Drukuj
  • PDF

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.