bilboard_900x200

Chemik Pustków – Igloopol Dębica 0:3 (0:3)

Autor: | Dodano: poniedziałek, 20 Czerwiec, 2011


Chemik Pustków – Igloopol Dębica 0:3 (0:3)

0:1 Pisarek 19 min.

0:2 Brzostowski 22 min.

0:3 Hendzel 30 min.

Igloopol: Psioda – Hendzel (60.Wójcik), Sujdak, Chmiel, Mitręga, Skarbek, Syguła (60.Mitan), Surdyka (55.Dzięgiel), Socha, Brzostowski (55.Więcek), Pisarek

Wczoraj zakończyła rozgrywki V liga dębicka. Wiadomo że już wcześniej awans do IV ligi zapewnił sobie Igloopol Dębica. Z goryczą degradacji muszą pogodzić się Piast Wadowice Górne, Strzelec Frysztak, Jutrzenka Ławnica i Kaskada Kamionka. Spadek mogą zaliczyć również piłkarze Pogórza Wielopola Skrzyńskiego, wypadku gdyby któraś drużyna z naszego regionu spadła z III ligi do IV. W ostatnim meczu sezonu Igloopol odniósł pewne zwycięstwo nad Chemikiem w Pustkowie, pokonując gospodarzy 3:0. Wynik meczu został ustalony już do przerwy i był najniższym wymiarem kary jaką miejscowi zapłacili w tym spotkaniu.

Pierwszą groźną akcję „morsy” przeprowadziły w 5 minucie, kiedy po centrze z prawej strony boiska Skarbek strzelał z woleja nad poprzeczką. W 9 min. uderzenie z dystansu Syguły broni Kochan. Dwie minuty później akcja Sochy z Surdyką piłkę dostaje Brzostowski, który przegrywa pojedynek sam na sam z bramkarzem. W 15 min. na indywidualną akcję decyduje się Pisarek, jednak jego strzał z szesnastki w efektowny sposób broni Kochan. Cztery minuty później bramkarz Chemika nie miał już nic do powiedzenia, kiedy to prostopadłe podanie Sochy na bramkę zamienił Pisarek. Po stracie gola Chemik próbuje zagrozić bramce Psiody, jednak nasz bramkarz „przeczytał” ta akcję i interwencją na przedpolu zażegnał niebezpieczeństwo. W 22 minucie jest już 2:0 po bramce Brzostowskiego, asystę przy tym golu zaliczył Surdyka. W 25 min. najgroźniejsza akcję w meczu przeprowadził Chemik, lewa strona uciekł naszym zawodnikom Czerkies, wrzucił piłkę w pole karne, a Kulig z 5 metrów głowa minimalnie przestrzelił. W 30 min. na atomowy strzał z 30 metrów zdecydował się Hendzel, po którego uderzeniu wylądował pod poprzeczką świątyni Kochana. Igloopol ma zdecydowana przewagę, nasi piłkarze co chwila atakują bramkę Chemika. W 35 min. Brzostowski strzela z linii pola karnego tuż obok słupka.

Dwie minuty później składna akcja Igloopolu, piłkę na prawej stronie przejął Syguła, zagrał ją do „Pisara”, który znalazł w polu karnym Skarbka, jednak ten z kilku metrów pudłuje. Po minucie ponowna akcja Igloopolu, Brzostowski wycofuje piłkę przed szesnastkę , strzał Syguły z 25 metrów Kochan z trudem przenosi nad poprzeczką.

W 42 min. gospodarze próbują kontratakować, jednak Czerkies mija się z piłką i okazje na bramkę honorową diabli biorą. Tuż przed przerwą centra Skarbka, z piłka mija się Hendzel, a Brzostowski strzela niecelnie

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, Igloopol atakuje a Chemik sporadycznie próbuje kontrować. W 50 min. na rajd lewą strona decyduje się Mitręga, wrzuca piłkę wzdłuż bramki, lecz nikt nie dołożył nogi bo mogłoby być 4:0. Około 58 min. arbiter dyktuje rzut wolny z 25 metrów dla Chemika, po którym Psioda miał okazje zaprezentować swoje umiejętności. W 70 min. uderzenie Chmiela z dystansu, piłka przelatuje obok słupka. Trzy minuty później Psioda na przedpolu kasuje groźną akcję gospodarzy. W 80 min. Kochan w sytuacji sam na sam wygarnia z pod nóg piłkę Pisarkowi. Trzy minuty przed końcowym gwizdkiem Pisarek strzela kolejnego gola, jednak arbiter odgwizduje spalonego, a po kilku minutach kończy mecz. I tak po roku banicji w V lidze, Igloopol ponownie będziemy mogli oglądać na czwartoligowych boiskach.


Źródło: www.igloopol.info

Komentarze Facebook
Podziel się na:
  • Facebook
  • Śledzik
  • email
  • Gadu-Gadu Live
  • Twitter
  • Drukuj
  • PDF

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.