bilboard_900x200

Charytatywnie dla chorego Tomka

Autor: | Dodano: poniedziałek, 29 Listopad, 2010

Młodzież Miejskiego Gimnazjum nr 1 im. Adama Mickiewicza, II Liceum Ogólnokształcącego im. Księdza Jana Twardowskiego i Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy, zapraszają na kolejny koncert charytatywny z cyklu „Mikołaj dociera wszędzie?”, tym razem na rzecz Tomka, potrzebującego wsparcia ucznia MG nr 1. Koncert rozpocznie się 8 grudnia w Domu Kultury Mors o godz.10.00.

Tomek, będąc jeszcze uczniem Szkoły Podstawowej nr 9 w Dębicy, 30 kwietnia 2008 r. uległ bardzo poważnemu wypadkowi. Lekarze nie dawali mu większych szans na przeżycie. Spędził kilka miesięcy w śpiączce. Lekarze i rodzina Tomka wykonali ogrom pracy, aby przywrócić chłopca do możliwie jak najlepszej sprawności. Tomek nadal wymaga bardzo długiej rehabilitacji i specjalistycznego sprzętu medycznego, który pomoże mu w miarę normalnie funkcjonować w społeczeństwie.

Zeszłoroczny koncert zatytułowany „Mikołaj dociera wszędzie?” dedykowany dzieciom z Boliwii cieszył się dużym zainteresowaniem. Widownia Domu Kultury „Mors” była szczelnie wypełniona młodzieżą, nauczycielami oraz zaproszonymi gośćmi. Wystąpili dębiccy tancerze i wokaliści. Dochód z koncertu przeznaczony został dla dzieci z domu dziecka w Tupizie w Boliwii, który prowadzony jest przez Siostry Służebniczki z Dębicy.

Koncert dedykowany Tomkowi obędzie się 8 grudnia 2010 r. w Domu Kultury „Mors” o godz. 10.00. W programie wystąpią m.in.: kabaret ADHD, Szkoła Tańca i Ruchu Soul – Dance, wokaliści, recytatorzy, taniec towarzyski, pokaz „Freestyle football” i inni.

Zebrane podczas niego środki finansowe zostaną przekazane na dalsza rehabilitację dla Tomka. Celem tego wspólnego przedsięwzięcia jest także promowanie wśród uczniów dębickich szkół postaw wrażliwości i zainteresowania losem ich rówieśników. Pomoc potrzebującym przygotowuje do odpowiedniego wejścia w dorosłe życie. Biorąc udział w tym przedsięwzięciu, uczy się dostrzegać troski innych, altruizmu, umiejętności dzielenia się dobrem z drugimi, bardziej potrzebującymi.

Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych do wzięcia udziału w koncercie. Bilety w cenie 5 zł można nabyć w sekretariacie szkoły, albo w dniu koncertu przed wejściem w Miejskim Ośrodku Kultury „Mors”. Rezerwacje ze względu na ograniczoną ilość miejsc należy zgłaszać do 6 grudnia 2010 r. pod nr tel. 14 681 25 89 w sekretariacie Miejskiego Gimnazjum nr 1 lub II Liceum Ogólnokształcącego pod nr tel. 14 681 91 06 w Dębicy.

Źródło: Urząd Miejski w Dębicy

Komentarze Facebook
Podziel się na:
  • Facebook
  • Śledzik
  • email
  • Gadu-Gadu Live
  • Twitter
  • Drukuj
  • PDF

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.